Kalıcı Makyaj Avantaj Mı Yoksa Dezavantaj Mı Sağlıyor?

 

Günümüzde kadınların en sık tercih ettiği akımlardan biri de kalıcı makyaj trendi. Kalıcı makyaj sayesinde özellikle makyaj yapmaya vakit bulamayan kadınlar sabah ilk uyandığında bile taze, canlı, sağlıklı, bakımlı ve en önemlisi makyajlı görünebiliyor. Peki kalıcı makyaj yaptırmayı düşünenlerin aklına şu soru gelmiyor mu? Kalıcı makyaj avantajlı mı yoksa zaman içerisinde dezavantaja dönüşüyor mu? Her açıdan sizin için irdeledik ve kalıcı makyaj dosyasını beğenilerinize sunuyoruz, keyifli okumalar..

 

Kalıcı makyajın en büyük avantajlarından başlayalım.

Kalıcı makyaj işlemleri kaşlara kontür, eyeliner uygulaması, hatta fondöten uygulaması olarak bile yapılabiliyor. Dudak kontürü ise kalıcı makyajda en sık tercih edilen yöntemlerin başında yer alıyor. Peki kalıcı makyajın avantajları neler? Öncelikle yazımızın başında belirttiğimiz gibi vakti olmayan kadınlar için büyük bir kolaylık sunuyor. Sabah ilk uyandığınız anda bile bakımlı, makyajlı yüz ile güne başlamak oldukça keyif verici bir deneyim. Ayrıca kalıcı makyaj dudak kontürü gibi alanlarda tercih edildiğinde tıpkı dudağa bir dolgu işlemi yaptırmışcasına dudak hacmini büyük gösterebiliyor. Keza incecik uygulanmış eyeliner uygulamaları da eyeliner çekmenize gerek kalmadan gözlerinizi ekstra belirgin hale getirebiliyor. Kaş makyajına değinmiyoruz bile. Bildiğiniz gibi kaşlar yüzün çerçevesi. Kalıcı kaş makyajı sayesinde kaşlarınız daima şekilli ve yüz hatlarınız daima belirgin oluyor.

Peki kalıcı makyajın dezavantajları nelerdir?

Öncelikle yıllar evvel yaptırdığınız bir aylaynır veya bir dudak işleminden sonra belki de yıllar sonra bu işlemleri istemeyecek olabilirsiniz. Bu tarz işlemler kalıcı olduğu için zaman içerisinde biraz rengi siliniyor olsa da tamamen cildinizde kalacak. Unutmayın bunlar cildin altına işlenen ve mikropigmentasyon sayesinde cilt yüzeyine yansıtılan uygulamalar. Yıllar sonra eyelinerli görünümünüzden sıkıldığınızda dudak kontürünüzü yeterince iyi bulmadığınız da ya rötuş yaptıracaksınız ya da sildirmeyi deneyeceksiniz. Peki bunun için bu işleme gerek var mı? Eğer siz de karar veremeyenlerdenseniz mutlaka profesyonel bir güzellik merkezinde bu işlemler hakkında konuşun. Unutmayın doğru yapılmış bir kalıcı makyaj uygulaması pişmanlığa neden olmayacaktır. Fakat yanlış yapılan isteğinizden ekstra kalın uygulanmış bir eyeliner veya ekstra belirgin bir kontür uygulaması yıllar sonra sizi rahatsız edebilir. Bu yüzden iyice araştırdıktan sonra bu işlemi profesyonel bir şekilde yapacak ve yaptıktan sonra sizi memnun edecek bir uygulama yapmanızı öneriyoruz.