Eğer çalışan bir kadınsanız veya çok yoğun bir hayatınız varsa veya tüm bunların dışında bir tatile gideceksiniz, uzun süre tırnaklarınızla ilgilenmeden, onları hiç düşünmeden rahat rahat hayatınıza devam etmek istiyorsanız o halde tercihiniz kalıcı ojeden yana olabilir. Kalıcı ojenin en cezbedici özelliği tırnaklarınıza uzun süre ilgilenmeden her gün her an bakımlı görünebilmesidir. Ojem çıktı mı, soyuldu mu, ojemi tazelemeli miyim? derdi olmadan aylarca kalıcı ojenizi kullanabilirsiniz.

Kalıcı oje; çeşitli renk pigmentlerine sahip kıvamlı likit ürünlerin uzun süre asidik, aseton gibi maddelerle çıkmaması için özel olarak formüle edilmesi sonucu elde edilir. Ancak kendi solüsyonu ile profesyonel güzellik salonlarında çıkartılabilmektedir. Bu gözünüzü korkutmasın bu tarz solüsyonlar birçok güzellik marketlerinde satılıyor, satın alarak kalıcı ojenizi kendiniz de çıkartabilirsiniz.

Kalıcı ojenin iki üç ayda bir yenilenmesi öneriliyor. Bunun sebebi ojenin kendi kendine çıkması değil, tırnakların uzadıkça diplerden oluşan boşlukların çirkin bir görüntü oluşturması. Tırnaklarınız uzadıkça kalıcı ojeninizi yeniletmeniz gerekebilir. Ayrıca kalıcı ojenin üzerine sürülen jel üst kat ile tırnaklarınız olduğundan daha pürüzsüz daha parlak ve daha bakımlı görünecektir. Kalıcı ojenin en büyük dezavantajı ise uzun süre tırnaklar nefes alamadığında sararmalar yaşanabilir. Fakat yeni çıkan sistemlerde kalıcı oje formülleri hava geçirebilecek şekilde üretiliyor, güzellik merkezlerinde yaptırdığınız kalıcı oje uygulamalarında mutlaka bu detaya dikkat edin. Ojenin nefes alıp almayan bir oje olduğunu sorgulayın.