Kalın Bilekli Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

 

Eğer nispeten kalın bileklere sahipseniz bunu nötralize etmek ve geri plana atmak için birbirinden farklı yöntemleri yazımızda sizler için derledik. Kalın bilekli kadınların ayak bileklerini daha zarif gösterecek öneriler yazımızda, keyifli okumalar.

Kalın bilekli kadınların uzak durması gereken ayakkabı stillerinden başlayalım ilk önce. Bilekten bağlamalı ayakkabılar kalın bilekli kadınların uzak durması gereken ilk ayakkabı stillerinin başında yer alıyor. Çünkü halihazırda bilekleri ön plana çıkartan, bileklere biraz daha vurguda bulunan bilekten bağlamalı ayakkabılar tam olarak bileğinize oturduğunda ayak bilekleriniz daha kalın gözükecektir. Bunun yerine ayak bileğinde hiçbir detayı bulunmayan ve mümkün olduğunca ayak dekoltesi yani sivri burun gibi ayakkabılarla en uca doğru uzun bir şekilde biten ayakkabıları tercih etmelisiniz. Peki bot tercihlerinde nasıl tercihler yapmalısınız? Bot tercihlerinde ayak bileklerinin üzerinde biten ayak bileklerinizi tamamen kapatan botları tercih edebileceğiniz gibi bileklerinizi asla sarmayan çizme gibi botları tercih etmelisiniz. Ne kadar bol bot kullanırsanız o kadar ayak bileklerinize vurguda bulunmamış ve hatta bacaklarınızı daha ince göstermiş olursunuz. Keza ayak bileklerinde bitmeyen çok daha aşağıda biten ve yanlarda yırtmaçları olan ayakkabıları da tercih edebilirsiniz.

Spor ayakkabı tercihlerinde ise bilek kısmı biraz daha oyuntulu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Peki kıyafet tercihi olarak neleri kullanabilirsiniz? Üzerinize tam anlamıyla oturan havuç paça pantolonlar ayak bileklerinizi tamamen saran pantolonlar maalesef sizlik değil. Bu tarz pantolonlardan olabildiğince uzak durmalısınız. Bu tarz pantolonlar sadece ayak bileklerinizi kalın göstermekle kalmaz tüm bacak boyunuzu kısaltıp kalın gösterir..

Bu yüzden üzerinize tam olarak yapışan havuç paça skinny jeans pantolonlardan uzak durmalısınız. Mümkün olabildiğince ayak bileklerinize yapışmayan hatta ayak bileklerinize doğru hafif bir şekilde bollaşan kapri tarzı pantolonları tercih edebilirsiniz. Kışın tercih edeceğiniz pantolonlar arasında ispanyol paça pantolonlar veya boru paça pantolonlar olabilir. Ayak bileğinize yapışmayan pantolon çeşitleri sizin için ideal olacaktır. Bütün elbise modellerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Elbise modellerinde ayakkabı tercihiniz çok daha ön planda olacaktır. Eğer düz babet tarzı ayakkabılar tercih edecekseniz biraz daha kenar kısımları oyuntulu ve dekolteli ayakkabıları tercih ederseniz dikkati başka yöne çekmiş olursunuz. Siz de bu tarz ince ayrıntılara dikkat ederek kalın ayak bileklerinizi geri plana atabilirsiniz.