Kapri Pantolon Modası Geri Döndü

80’li ve 90’lı yılların kapri modasını 2018 yazında bol bol göreceğiz! Kapri pantolonlar özellikle bahar ve yaz aylarında tiril tiril oluşları, birçok parça ile uyum sağlayışları ve trend oluşları ile oldukça gündemde. Eğer sizin de geçmiş yıllardan dolabınızda kalan kapri pantolonlar var ise 2018 yazında kabri pantolonlarınızı ortaya çıkarmanın vakti geldi demektir! Bu yaz bol bol göreceğimiz kapri pantolon modasını en modern şekilde uyarlamak istiyorsanız yazımızın devamında okuyabilirsiniz keyifli okumalar..

Bahar ve yaz aylarında kot pantolon giymekten çekiniriz. Çünkü hali hazırda sıcak olan hava ile bunalırız.. Hatta çoğunuzun bacaklarında pişikler meydana gelebilir.. Fakat kapri pantolonlar aşağı doğru açılan çan formlarıyla hem de ince kumaşlı oluşları ile yaz aylarında adeta kurtarıcıdır.. Ne şort kadar kısa, ne de pantolon kadar uzuni tam ortası !Doğru kapri pantolonu bulduğunuzda vücut proporsiyonunuzu düzgün göstereceği gibi aynı zamanda bacak boyunuzu da uzatacaktır. Peki kapri pantolonları nasıl kombinlenmeliyiz?

Kapri Pantolonlar Nasıl Kombinlenir?

İlk olarak kapri pantolonunuzun boyuna ve kesimine karar vermeniz gerekiyor. Eğer nispeten kısa boylu biriyseniz mutlaka yüksek be l pantolon kesimini tercih etmeniz gerekiyor. Hafif belinizin üzerinde başlayan, göbek deliğini kapatan, mümkünse belinize tam oturan ve ayak bileğinizin bir tık üzerinde biten kapri pantolonlar hem boynuzu kesmeyecek hem de bacak boyunuzu daha uzun gösterecektir. Kapri pantolonların en güzel tamamlayıcılarından biri de kemerlerdir. Özellikle büyük, gösterişli ve 90’lı yılların modasına atıfta bulunan renkli kemerleri kapri pantolonlar ile kombinleyebilirsiniz .Kapri pantolonun kumaşı ve rengi de bir o kadar önemli. Eğer daha etnik ve bohem bir hava istiyorsanız kapri pantolonunuzu keten kumaştan tercih edebilirsiniz.. Keten kumaşlar hem terletmez hem de pamuklu oluşları ile yaz aylarına oldukça uygundur.

Bu tarz pantolonların üzerine crop top denilen hafif kısa üstleri tercih edebilirsiniz. Bu kısa üstler üst bedeninizi biraz daha kısa gösterir fakat bacak boyunuzu olduğundan daha uzun gösterdiği için boyunuzu kesmez.Kapri pantolonların altına hafif topuklu sandaletler eve ya düz taban sandaletleri tercih edebilirsiniz. Hasır şapkalar ve hasır çantalar ile tamamladığınızda ortaya ya harika, yazlık etnik bir görünüm çıkar. Sizde yıllardır dolabınızda bekleyen kapri pantolonlarınızı 2018 yılında dışarı çıkartın ve ardı ardına değişik kombinler yapmayı deneyin, emin olun hem rahatlığı hem de trend oluşu ile bu pantolonlardan vazgeçemeyeceksiniz!