Son zamanlarda moda dergilerinde ve televizyonlarda sık sık duyduğumuz kapsül gardrop ifadesi eminiz sizin de dikkatinizi çekmiştir. Peki nedir bu kapsül gardırop?

Bu ifadenin mantığı genel olarak birbiriyle kombinlenmesi kolay parçaları bir araya getirmekten geçiyor. Yani zamansız, her zaman her yerde ve her yaşta giyebileceğiniz temel parçalardan oluşan bir gardırop hayal edin az ama öz parçaların olduğu, kombinlenmesi ve birbirleriyle uyumu kolay, hem gündüz hem gece hem iş hem de yemeklerde giyebileceğiniz tüm parçaların tek bir gardıropta buluşması anlamına geliyor

Kapsül gardrobumu nasıl oluşturabilirim?

Öncelikle klişe moda algılarından kurtulup dönemsel ve mevsimsel değil her daim moda olabilecek her daim giyilebilecek parçaları tercih etmelisiniz. Örneğin bu yılın modası pembe veya taşlı bluzlar deyip gardrobunuzda bu parçaları almak yerine modası geçmeyecek olan düz beyaz bir gömlek almak gibi. Kapsül gardırop elbette sıkıcı olmak zorunda değil her renkten her desenden her modelden parçaları dolabınıza ekleyebilirsiniz. Fakat dikkat etmemiz gereken şey 10 yıl sonra da aldığınız o pantolonun o çantanın kullanılabilir olması ve demode olmaması. İşte bu mantığı kafanızda oturtbildiğinizde hem alışverişe ciddi bütçeler ayırmayı bırakacaksınız hem de sabah ne giysem derdinden kurtulacaksınız. Çünkü zaten kapsül gardırobunuzda bulunan tüm parçalar birbiriyle uyumlu olacak ve bu kombinlerle her yere gidebilirsiniz.