Yoğun cilt lekelerinden, renk eşitsizliklerinden ve geniş gözeneklerden müzdarip iseniz mutlaka karbon peeling uygulamasını araştırmanızı öneriyoruz! Eğer karbon peeling hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız doğru yerdesiniz, yazımızda karbon peeling’in kimler için uygun olduğundan ve uygulama aşamalarından bahsedeceğiz. Keyifli okumalar..

Peelingin anlam karşılığı cilt yüzeyindeki ölü derileri soymak olsa da aslında karbon peelingde herhangi bir soyma işlemi yapılmıyor. Özellikle cildi hassas ve soyma işleminden sonra kızaran ciltler için uygun olan karbon peeling lazer makinaları ile yapılıyor.. Çok geniş gözeneklerin küçültülmesinden cilt lekelerinin açılmasına ve hatta ciltte oluşan sarkmaların önlenmesine kadar birçok cilt kusuruna karbon peeling işlemi uygulanabiliyor. Karbon peeling işleminde ilk olarak cilt özel bir krem ile kaplanıyor. Bu kremin içinde aktif karbon bulunuyor. Üzerine lazer atışları ile cilt gözeneklerinin içine karbonun işlemesi sağlanıyor. Karbon ciltte hem sıkılaşmaya hem de hücre yenilenmesine yardımcı oluyor. Bu şekilde hem geniş gözenekler sıkılaşmış oluyor hem de ciltte fazla sarkmış olan bölgeler anında toparlanıyor. Ayrıca renk eşitsizlikleri de giderilmiş oluyor.

Yaklaşık 15 ile 30 dakika arasında süren karbon peeling işlemini özellikle daha esmer ciltler ve koyu lekelerinden müzdarip olan kişiler tercih ediyor. Birkaç seanstan sonra ciltte farkedilir bir değişim gözlemleniyor. Herhangi bir hassasiyet, kızarıklık ve kabarma durumu oluşmuyor. Karbon peeling mevsim fark etmeksizin hem yazın hem de kışın uygulanabiliyor fakat lazer operasyona maruz kaldığınız için kendinizi güneş ışınlarından korumanız gerekiyor. Birkaç gün güneş ışığına direkt maruz kalmazsanız karbon peelingin etkisi çok daha uzun sürecektir. Karbon peeling Yaklaşık 15 – 20 gün aralıklar ile uygulanıyor memnun kaldığınız takdirde birkaç yılda bir tekrar ederek karbon peeling uygulamasını devam ettirebilirsiniz. Çok hassas ciltlerde hafif bir kızarıklık dışında herhangi bir yan etkisi bulunmayan karbon peeling uygulamasını mutlaka uzman kişilere yaptırmalısınız.