Kaş Almanın İncelikleri

Bugünün konusu  kaş almanın incelikleri   sürekli kuaförlere, güzellik merkezlerine kaşlarınızı aldırmak için gitmekten, sıra beklemekten sıkıldınız mı? Öyleyse kaşlarınızı kendiniz almaya başlayın! Peki ama nasıl? İşte kaş şeklinizi bozmadan, kaşlarınıza zarar vermeden küstürmeden kaşlarınızı doğru şekilde almanın püf noktaları;

Kaş Almanın İncelikleri
Kaş Almanın İncelikleri

Kaş almak sanıldığı kadar kolay bir eylem değildir aslında. Çünkü kaşın yapısı çok çabuk bozulur ve kaş küsmeye meyilli kıl yapılarından oluştuğundan dolayı yanlış aldığınızda kaş kılı bir daha çıkmayabilir. Bunun önüne geçmek için bazı kaş alma kurallarını bilmeniz gerekiyor.

İlk kural mutlaka kaşlarınızı çıkış yönüne doğru almanız. Çıkış yönünün tersine doğru alınan kaşlar kırılarak kökü içerde kalabilir. Kaş kırılıp içerde kaldığında hem kirli, çirkin bir görüntü oluşur hem de bir sonraki kaş alma rutininize kadar çıkmayabilir. Bu yüzden kaşları mutlaka çıkış yönüne doğru almalısınız.

Kaş kıllarını uçlardan almamalısınız. Dibe doğru cımbızı yerleştirip iyice kavradıktan emin olduktan sonra cımbızı iyice sıkıp tek hamlede hızlı bir şekilde kaşınızı almaya özen gösterin. Böylece kaş kırılmalarının da önüne geçmiş olursunuz.

Kaş Almanın İncelikleri
Kaş Almanın İncelikleri

Kaşlarınızın şeklini bozmaktan korkuyorsanız kolayı var. Beyaz bir göz kalemi ile kaş şeklinizi çerçeveleyin. Çerçevenin dışında kalan kıllar almanız gereken kıllardır. Bu kılları kaş çevrenizden temizledikten sonra göz kalemini silin. Böylece kaş şekliniz hiç bozulmamış ,sabit kalmış olacak.

Kaşlarınızın çevresindeki minik tüyleri cımbız ile alamıyorsanız ufak sir ağda bantlarından faydalanabilirsiniz. Çok ince kestiğiniz sir ağda bantlarını tüylerin üzerine yapıştırın ve tek hamlede çekin. Ardında mutlaka bir losyon uygulayarak kızarmalarını ve tahriş olmalarını engelleyin.