Kaş Kontürü İle Daha Kalın ve Dolgun Kaşlara Sahip Olun

Yüz hatlarımızı belirginleştirirken kaş makyajımızı yapmazsak olmaz. Çünkü kaşlar tüm yüzümüzün ifadesini değiştirecek araçlardandır. Öyle ki bazen daha kalkık ve ince kaşlar bizi sinirli gösterebiliyorken daha dolgun ve kalın kaşlar bizi daha sevecen gösterebilecek bir güce sahiptir. Sizde kaş tasarımınızı değiştirmek istiyorsanız ve yüzünüze daha dolgun kaşların yakışacağını düşünüyorsanız o halde kaş kontürünü denemeye ne dersiniz? Detaylar yazımızda, keyifli okumalar..

Kaş kontürü profesyonel güzellik merkezlerinde yapılacağı gibi günümüzde satılan bazı ürünler ile evde de yapılabilmektedir. İlk olarak profesyonel güzellik merkezlerinde yaptırabileceğiniz kaş kontürü uygulamasından bahsedelim. Kaş kontürü uygulaması mikropigmentasyon yöntemi ile kaşlarınıza hafif bir şekilde renk vermeyi boşlukları doldurmayı ve kaş şeklinizi belirginleştirmeyi hedefler. Bunun için cilt alt tonunuza, kirpik renginize, saç renginize en uygun ton bulunmak için özel pigmentler birbirine karıştırılır. Kaşlarınıza minik çizikler atılarak bu çizikler adeta birer dövmeymiş gibi incelikle işlenir ve böylece sanki kendi kaş tellerinizmiş gibi doğal görünür. Elbette profesyonel güzellik merkezlerinde bazen faciaya dönüşen kaşlarada rastlıyoruz. Bunun en önemli nedenlerinden biri kaş tasarımının kişiye uygun yapılmaması, kaş renginin kişiye uygun seçilmemesi ve kalitesiz boyalar kullanılması. Siz de bu gibi zararlı yöntemlerden korunmak adına güzellik merkezinizi iyi seçmeyi ve sertifikalı ürünler kullanıp kullanmadığını sormayı sakın unutmayın.

Evde Kaş Kontürü Uygulaması İçin Hazır Ürünler

Peki Evde uygulayabileceğiniz kaş kontürü yöntemleri neler?

Günümüzde evde uygulayabileceğiniz adeta dövme gibi hafif bir şekilde karşınıza renk veren ve bir iki hafta kalıcı olan kaş tasarım ürünleri bulunuyor. Bunlardan bazıları Maybeline markasında mevcut. Tıpkı dövme gibi kaşlarınıza fırça yardımı ile uygulayabileceğiniz ve soyduktan, iyice temizledikten sonra kaşınıza hafif bir şekilde renk veren, bir iki haftaya kadar kalıcı olan bu ürünler evde uygulamak için ideal. Güzellik merkezlerine gitmeye vakit bulamıyorsanız veya nakit imkanınız buna izin vermiyorsa bu tarz ürünleri deneyerek evde kendi kaş kontürünüzü yapabilirsiniz. Bunu yaparken kaşlarınızı fazla dışarıdan çerçevelememeye, muntazam bir görüntü oluşturmak adına taşan fazlalıkları uyguladıktan sonra bir kulak çöpü yardımı ile temizlemeye ve iyice kurumasını bekledikten sonra talimatlara uyumaya özen gösterin. Bir, iki hafta da olsa kaşlarınızı doldurmadan gündüz işe gitmek veya arkadaşlarınızla buluşmak size vakitten kazandıracaktır .Sizde kaş kontörünüzü gerek evde kendi imkanlarınız ile gerekse profesyonel güzellik merkezlerinde kaş tasarımı yaptırarak belirginleştirebilirsiniz. Böylece yüz hatlarınız daha vurgulu ve belirgin hale gelecektir