Kaş Tasarımında Mikroblading ve Mikropigmentasyon Teknikleri Arasındaki Farklar

Bildiğiniz gibi kaşlar yüzümüzün çerçevesidir. Öyle ki bizi çoğu zaman daha mutlu daha üzgün gösterebilecek kadar mucizevi bir ifade gücüne sahiptir. Kaşlarımızın doğru şekillendirilmesi ifademizin düzeltilmesinin yanı sıra bize olduğumuzdan daha genç ve dinamik gösterir. Eğer her gün kaşlarınızı şekillendirmekten sıkıldıysanız, her akşam makyajınızı çıkarttığınızda kaşlarınızın seyrekliği canınızı sıkıyor ise o halde mikroblading veya mikropigmentasyon işlemleri ile kalıcı kaş makyajına başvurabilirsiniz. İşte kalıcı kaş makyajında microblading ve mikropigmentasyon işlemlerinin temel farkı.

Kıl Tekniği İle Kaş Tasarımı

Son dönemlerin en popüler estetik trendlerinden biri de kalıcı kaş makyajı. Mikroblading yani kıl tekniğiyle çok doğal adeta kendinizin kaşıymış gibi kaşlara sahip olmanız çok kolay. Mikroblanding tekniği temel olarak kaşlara tek tek kıl çizerek tıpkı kendi kaş kılınızmış gibi göstermesidir. Özellikle seyrek kaşlara sahip kadınların tercih ettiği bu yöntemde en çok sevilen nokta şüphesiz kaşların doğal olması. Mikropigmentasyon tekniği ise biraz daha eski bir yöntem. Mikropigmentasyon tekniği kaş dövmesi olarak da adlandırılabiliyor. Kaş dövmesi çoğu kadının bu estetiği yaptırmaktan kaçırmasının temel nedeni aslında. Çünkü mikropigmentasyon işlemi kaşları bir bütün olarak tamamen boyuyor, doğallıktan uzak bir görüntü oluşturuyor.

Daha Doğal Kaşlar İçin

Kalıcı makyaj, yani kalıcı kaş makyajı işleminde dikkat etmeniz gereken temel nokta elbette saç renginizin, ten renginizin kaş renginiz ile uyumu olmalı. Bunun için size özel hazırlanacak karışımı mutlaka önceden tespit etmeniz ve en doğru renge karar vermeniz gerekiyor. Kaş kontürünü yaptırdıktan ve mikroblading işleminin birkaç aylık rutin bakımını tamamladıktan sonra yeni kaşlarınızı doya doya kullanabilirsiniz. Eskide kalan yapay dövme kaşlara hoşçakal diyebilirsiniz. Mikroblading tekniğiyle kadınların korkulu rüyası olan kalıcı kaş makyajının çok daha doğal formu artık elimizin altında.