Kaşların yüzümüzün çerçevesi olduğunu ve ifademiz de ne kadar önemli bir rol oynadığını artık hepimiz biliyoruz. Peki ama doğuştan kalın,kavisli ve şekli harika kaşlara sahip değilsek ne yapmalıyız? Elbette bunun da bir kolayı var! Cevap kaş ürünleri! Peki doğru kaş ürününü nasıl seçeceğiz? Hangi kaş ürünü ne işe yarıyor? Gelin birlikte kaş dosyasını arayalım;

Kaş kalemleri

Kaş kalemleri piyasada satılan kaş boyama ürünlerinin başında yer alıyor. Hem kullanım kolaylığı açısından hem de kaşlara daha muntazam şekil verme açısından en  çok tercih edilenler arasında. Fakat çoğu kaş kaleminin içeriğinde kurşun bulunduğundan ve kurşunda kaş tellerine zarar verdiğinden maalesef kaşlarda dökülme yapabiliyor. Özellikle nispeten hassas ve ince kaş kıllarına sahipseniz kaş kaybetme olasılığınızdan dolayı kaş kalemlerini tercih etmemelisiniz. Daha hafif formüllü ürünlere yönelmelisiniz.

Kaş farları

Hakimiyeti biraz daha zor olan ama hassas kaşlar dahil kaşları dökmeyen bir kaş ürünüdür. Kaş farları tek başına kaşları tutulmakta zorluk yaşayacağı için genelde kaç sabitleyicileri veya kaş wax’ları ile birlikte satılmaktadır. Kaş farlarının olumsuz yanı ise hem kaş çerçevesini temiz bir şekilde çizmenin zahmetli olması hem de kalıcılıklarının rüzgara, yağmura karşı daha az olmasıdır. Kaş sabitleme ürünleri ile biraz daha fazla tutunabilirler, özellikle dökülmeye müsait ince telli kaşlar için doğru seçim kaş farlarıdır.

Renkli kaş sabitleyicileri

Kaşları aynı zamanda tarayan boyayan ve sabitleyen en pratik üründür. Özellikle hazırlanmak için fazla zamanı olmayan ve kaşları ile başı dertte olanların tercih etmesi gereken yegane üründür. Renkli olmaları sebebiyle kaşları doğal bir şekilde yani tel tel boyar. Aynı zamanda yukarı doğru taradığınızda kaşı sabit tutar ve süper model kaşları gibi doğal boyanmamış duran aynı zamanda şeklini gün boyu koruyan kaşlara sahip olmanızı sağlar.