Kaşlarınız ideal yoğunluğundan az ise muhtemelen şuan ki yazacaklarımı okumadan kaşlarınızı nasıl dolduracağınızla ilgili kara kara düşünüyorsunuzdur. Endişelenmeyin, çözümü yazımızın devamında.

Kaşlarla ilgili karşılaşılan sorunlar

  • İlk olarak ultra sarışın kaşlardan bahsedebiliriz. Bu tip kaşları görmek o kadar zordur ki yeterli yoğunlukta olsalar bile sizin için bir şey ifade etmeyecekler. Göz makyajını hiç yapmasanız da yüzünüzün görüntüsünü tuhaf gösterebilirler. Eğer sarışın kaşlarınıza ek birde koyu renk saçlarınız varda durum daha da vahim bir hal alabilir.
  • İkincisi ise orda olan ama aslında çıkmayan kaşlardır. Bu durumda çoğu kişi kaşlarını alırken yanlış bir yöntem kullanmış ve orda ki kaşlar büyümeden kalmış olabilir.
  • Diğer bir durum ise kaşların ideal yoğunlukta olmalarına karşın kaş üzerindeki yara izlerinden dolayı orada kaş yoğunluğunun az olmasıdır. İnsana tuhaf bir görünüm kattığı söylenebilir.
  • Son olarak harika bir çizgide devam eden kusursuz şekilde kaşlar vardır. Ancak yeterince kalın kıllar olmadığı ve yeterince yoğun çıkmadıkları için o güzel şeklini bizlere gösterememektedir.

İyi haber ise bu saydığım problemlerin hepsinin çözümü var. Kaşlarımızı nasıl dolduracağımızı öğrendiğimizde bütün güzelliğini bizlere sunacaklar.

Kaş Jelleri

Sentetik saç benzeri liflerle zenginleştirilmiş bir jeldir. Maskara fırçasına benzer bir fırçayla uygulayabilirsiniz. Kuruduktan sonra su geçirmez bir hal alır ve lekeye karşı dayanıklıdır. Her kaş rengine uygun olarak siyah, kahverengi, esmer, kumral ve sarışın tonlarında renkleri mevcuttur.

Kaş Kalemleri

Kaş kalemleri kolay kullanımları ve yaygın olmaları sebebiyle onlarca yıldır kadınlar tarafından kullanılmaktadır. Kaş doldurmada farklı bir yöntem seçmiş olsanız bile ufak rötuşlar için her zaman yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Kaş kalemleri kaşları uzatmak, seyrelmiş alanları doldurmak veya saçların uzamadığı küçük yara izlerini örtmek için idealdir.

Kaş Tozları

Toz kullanarak kaşların nasıl doldurulacağını öğrenmek zor olabilir. Kullanırken dikkatli olmazsanız bu tozlar gözlerinize ve lenslerinize zarar verebilir. Bir diğer potansiyel hata durumu ise kaşlarınıza çok fazla toz uygulamak güzel görüntü vermek yerine kaşlarınızı daha kalın ve kaba gösterecektir. Kaş tozları genellikle yanında kendi özel fırçasıyla beraber gelir. Ancak ince kıllı fırçalarla çalışmaya alışkın değilseniz kullanımı size biraz zor gelebilir. Kaş tozları suya dayanıklı olmasına karşın lekelenmeye karşı o kadar dayanıklı değildir.