Diyetinizi ve egzersiz rutininizi tazelemek, sağlığınızı ve enerjinizi artırmak için mükemmel bir yoldur. İşte size tazelenmek ve yenilenmek için üç yol.

  1. Kilerinizi Temizleyin

İlk adım dolaplarınızı ve kilerinizi temizlemekten geçiyor. Süresi dolmuş ve kullanılamayacak durumda olan her şeyi atın. Konserve gıdaların raf ömrü daha uzun olmasına rağmen bir yıldan fazla süredir orda bulunuyorsa besin değerlerini yitirmeye başlamış demektir. Bu nedenle taze gıdalar için yer açarken bu konservelerden kurtulmak en doğru olanı.

Kışın kötü veya yanlış alışkanlıklara başladığınızı fark edersiniz. Şimdi bunları hayatınızdan söküp atın ve yeni bir başlangıç yapın. Kilerinize gidin ve sizin sağlığınızı olumsuz etkileyecek şeker, kafein, veya buğday ürünleri gibi besinlerden temizleyin. Yerini baharatlarla, otlarla, tahıllarla ve çaylarla değiştirin.

  1. Mevsimlik Ürünler Stoklanmalı

Artık sağlığınızı olumsuz etkileyecek gıdalardan kurtulduğunuza göre çok sayıda taze mevsimlik ürün stoklamanın zamanı geldi.

Enginar, bezelye, kayısı, kuşkonmaz, nane gibi pazardan alabileceğimiz ürünler bunlara örnek verilebilir.

  1. Fitnes Rutininizi Değiştirin

Gıdalarımızı doğru şekilde yenilediğimize göre sıra geldi kendimizi daha da zinde hissetmemizi sağlayacak spor rutinimize. Bu baharda kendinizi daha yenilenmiş hissetmek istiyorsanız spor rutinimize bazı egzersizleri de dahil etmemiz gerekiyor. Örneğin kendinize güzel havalarda dışarıya çıkıp doğanın tadını çıkarma şansı tanıyın.

Eski spor rutininizi değiştirdiyseniz buna ek olarak bir takım sporuna katılmayı deneyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla beraber geçireceğiniz vakitler size daha eğlenceli ve yeni egzersizler kazandıracaktır.