Rengarenk, birbirinden farklı kil maskesi çeşitlerinin cilde faydalarından bahsettiğimiz yazımızda mutlaka kendinize uygun bir kil maskesi bulacaksınız!

Beyaz Kil Maskesi

Beyaz kil özellikle ciltteki renk eşitsizliklerinin giderilmesi için ve cilt yüzeyindeki kararmaların rengininin açılması için kullanılır. Düzenli kullanımda daha berrak, duru ve rengi eşitlenmiş bir cilde kavuşabilirsiniz. Diğer kil çeşitlerine göre tüm cilt tiplerine uygundur. Kil maskelerinin geneli yağlı ciltlere tavsiye edilse de beyaz kil maskesini kuru ve hassas ciltler de uygulayabilir.

Yeşil Kil Maskesi

Bilinen en yaygın bakım maskelerinden biridir. Özellikle yağlı ve karma ciltlerin tercih ettiği yeşil kil ciltteki fazla yağı kontrol atına alır ve sebum dengesini düzenler. Fazla yağlanma sonucu tıkanmış gözenekleri açarak nefes almasını sağlar. Düzenli kullanımda siyah nokta oluşumunu minimuma indirir ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar. Yeşil kil kuru ciltler için uygun değildir. Eğer yüzünüzde yanak ve diğer bölgeler kuru t bölgeniz yağlı ise yeşil kil maskesini sadece t bölgenize uygulayarak kullanmanız daha doğru olacaktır.

Mavi Kil Maskesi

Sivilce lekeleri, güneş lekeleri, kabuk bağlamış yaralar gibi kalıcı izlerle savaşan bir maskedir. Özellikle sivilce tedavisi sonrası soyulan ciltler bu maskeyi kullanarak daha pürüzsüz bir cilde kavuşabilir. Aktif sivilceler ve iltihaplı yaralara asla uygulanmaması gereken bir maskedir. Kalıcı izlerin renginin açılmasına ve zamanla kuruyup düşmesine yardımcı olur. Ayda 2 kere uygulamak yeterli olacaktır. Diğer kil maskelerine göre cildi biraz daha yoran komplike bir maskedir. Eğer kurutucu etkisinden şikayetçi iseniz maskenizi gül suyu ile hazırlayabilir, daha yumuşak bir etki ile bakım yapabilirsiniz.