Kilo Almak İçin Öneriler

Kilo Almak İçin Öneriler , bir çok insanın kilo almak isteyenlere anlam veremediği gerçek. Günümüzde bir çok insanın diyet yaparak kilo vermeye çalıştığı biliniyor.Fakat sanılanın aksine kilo almak için çabalayan ve bunu sorun haline getiren insanların sayısı da azımsanmayacak kadar çok. Uzmanlara göre kilo vermek kadar kilo almak da başlı başına zor bir iş. Çünkü vücutta hali hazırda bulunmayan bir şeyi vücuda eklemek, kilo almak birçok kişi için neredeyse imkansız. Siz de kilo alamamaktan müzdarip iseniz yazımızın devamını mutlaka okuyun. Hızlı bir şekilde kilo almanıza yardımcı olacak yiyeceklerden bahsedeceğiz, keyifli okumalar!

Kilo Almak İçin Öneriler
Kilo Almak İçin Öneriler

Kilo almak istiyorsanız öncelikle kalorisi fazla olan gıdalara yönelmenizi öneriyoruz. Özellikle ara öğünlerde canınız tatlı çekiyorsa bunu çikolata veya benzeri zararlı besinler ile değil fıstık, fındık ezmesi gibi faydalı ve kalorisi yüksek gıdalar ile yapmanızı öneriyoruz. Özellikle fıstık ezmesi potansiyel bir kilo alma kaynağıdır.

Tost ekmeğinin arasına süreceğiniz bol fıstık ezmesini ara gıda olarak tüketebilir hem enerjinizi kontrol altına alabilir hem de kilo almanıza yardımcı olabilirsiniz.

Kilo Almak İçin Öneriler
Kilo Almak İçin Öneriler

Ana yemeklerin dışında ara öğünlerde elinizden düşünmeniz gereken bir diğer gıda takviyesi ise kuruyemişler! Fıstık badem, kaju, kuru üzüm, incir, ceviz bol bol tüketmeniz gereken yardımcı gıdalardan. Kuruyemişlerin içerisinde bol miktarda D vitamini, kalsiyum, esansiyel yağlar ve lifler bulunmaktadır. O yüzden evinizden asla kuruyemişi düşürmemelisiniz. Cips ve türevleri yerine yiyeceğiz çerez kuruyemiş olmalı.

 

Yine ara öğünlerde çok işinize yarayacak bir başka öneri ise içerisinde bol miktarda şeker bulunan meyve sularını tüketebilirsiniz. Dilerseniz kendi sıktığınız taze meyve sularının içine bir miktar bal ekleyerek de bunu yapabilirsiniz.

Gece yatmadan önce bir miktar yoğurt yemek veya sütün içine bal karıştırarak tüketmek te kilo almanıza faydalı olacak alışkanlıklardan.