Kilo Almak İçin Tarifler

Çoğu zaman etrafımızda kilo vermek isteyen insanlara rastlıyoruz. Fakat kilo almak isteyen kişiler de azımsanmayacak kadar çok.. Vücudun fazla karbonhidrat yakması metabolizmanın hızlı çalışması sonucu alınan kaloriler kiloya dönüşemez ve kişi zayıflamaya devam eder. Kilo almakta zorlanabilir. Bunun fiziksel bir nedeni olabilir. Kan değerlerindeki vitamin değerlerine ve diğer faktörlere bakıldıktan sonra kişide bir hastalık, sağlık sorunu yok ise kilo alabilir. Gıda takviyeleri ile kilo almaya başlayabilirsiniz. İşte kilo almak isteyenler için özel tarifler;

Öncelikle ana öğünlerinizi atlamaya özen göstermeniz gerekiyor. Yani vereceğimiz tarifler ana öğün yerine geçmeyecek, ana öğünler dışında tüketebileceğiniz yüksek kalorili tarifler olacak.

Tüketmeniz gereken gıdaların başında yulaf geliyor. Yulafı tüketmek çok lezzetli olmuyor maalesef.. Fakat bu özel tarif ile yulafı ve kalorili daha birçok yiyeceği tüketerek kısa zamanda kilo alabilirsiniz. Yulaf, hindistan cevizi yağı, süt, muz, ev yapımı fıstık ezmesi, bal, ceviz veya badem malzemelerini mikserde karıştırın. İstediğiniz kıvama gelene kadar süt ekleyip azaltabilirsiniz. Dilerseniz içine tat vermesi açısından vanilya da ekleyebilirsiniz. Bu milkshake tarifini özellikle ana öğünlerinizden bir kaç saat sonra ara öğün yerine tüketerek hızla kilo aldığınızı fark edeceksiniz. Ayrıca yüksek oranda lif aldığınız için de bağırsak sağlığının korunmasına yardımcı olacaktır. Yulaf sindirim sistemi için oldukça önemli bir yiyecektir.

Ara öğünlerinizde bu içecek yerine saydığımız diğer gıdaları da atıştırmalık olatak tüketerek kilo alabilirsiniz. Önemli olan sağlıklı ve bol kalorili yiyecekleri ara öğünlerde tüketmektir.