Kırışıklık Giderici Bitkisel Maske Tarifleri

Orta yaş ve üzeri bir yaşa sahipseniz cildinizde yavaş yavaş oluşan karışıklıkları fark ediyor olabilirsiniz. Bu durum canınızı sıkmasın. Evet piyasada birçok kurtarıcı krem ve serum bulunuyor fakat doğal yöntemler de azımsanmayacak kadar çok. Eğer siz de bu doğal yöntemleri denemek istiyorsanız işte uygulayabileceğiniz birkaç basit, bitkisel kırışıklık giderici maske tarifi.. Keyifli okumalar..

Salatalık Maskesi

Salatalık cildin bir anda gerilmesini sağlayan, kırışıklıkları yok eden, renk eşitsizliklerini gideren özel bir bitkidir. Özellikle nemsiz ciltlere önerilen salatalık hem yenildiğinde hem de maske olarak uygulandığında nem oranını arttırır. Su tutumunu sağlar. Salatalık maskesini iki farklı şekilde uygulayabilirsiniz.

İlk olarak rendeleyip püre haline getirdiğiniz salatalıkları yüzünüze ince bir tabaka halinde yaydıktan sonra incecik bir gazlı bez ile kaplayabilirsiniz. Böylece salatalıklar yüzünüzden akıp gitmeyecektir ve adeta bir kağıt maske etkisi göreceksiniz.

Diğer bir yöntem ise incecik kesilen salatalık dilimlerini yüzünüze dizmek. Bu yöntem oldukça pratik ve basit olduğundan her daim yapabilirsiniz. Yaklaşık 10 dakika cildinizde beklettikten sonra salatalığın suyunu cildinize yedirerek durulamanıza gerek kalmadan bakımınızı tamamlamış olursunuz.

Maya Maskesi

Maya içinde birbirinden farklı bakterileri bulunduran özel bir içeriktir. Mayayı cilt bakımınızda kullanmak istiyorsanız yaş maya kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ilık su ile çözdüğünüz yaş mayayı ince bir tabaka halinde cildinize uygulayın ve kurumasını bekleyin. Yaklaşık 5 dakika içinde maya tamamen kuruyacaktır. Ilık su ile hafif peeling etkisi olacağından dolayı cildinizi ovalayarak cildinizden arındırın. Cildinizin bir anda gerildiğini, kırışıklıklarınızın azaldığını ve lekelerin renginin açıldığını gözlemleneceksiniz. Haftada bir kullanıma uygundur.