Kırmızı Elbiseye Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Kırmızı elbise özellikle buğday ve esmer tenlilere çok yakışıyor. Fakat doğru renk tonu bulunduğunda beyaz tenlilere de oldukça iddialı olan kırmızı elbise tercihinde makyaj nasıl yapılmalıdır? Eğer sizinde dolabınızda giyilmeyi bekleyen kırmızı bir elbiseniz var ise doğru makyaj ile elbisenizi çok daha fazla ön plana çıkartabilirsiniz. Yazımızda kırmızı elbiseye uygun makyaj tekniklerinden bahsettik, keyifli okumalar..

Kırmızı Elbiseye Uygun Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Kırmızı elbise de göz makyajıyla vurucu bir etki yakalamak istiyorsanız o halde buğulu bakışlara sahip olmalısınız. Bunun için siyah bir kalemi göz kapaklarınıza gelişigüzel şekilde uyguladıktan sonra parmaklarınızın ısısı yardımı ile göz kalemini ince yayın. Gözlerinizin katlanma bölgesine ise kahverengi veya toprak tonlarında bir far ile geçiş yaratın. Eyeliner görüntüsü ile kedi gibi çekici bakışlara kavuşup ok gibi kirpikler ile göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Ten Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Sıra geldi ten makyajına. Ten makyajınızı olabildiğince pürüzsüz, porselen gibi ve sade tutmaya özen gösterin. Cildinizin kusursuz görünmesi için gözenek küçültücü makyaj bazlarından da faydalanabilirsiniz. Ten makyajınızı pudra ile sabitlemeyi de sakın unutmayın. Bu cildinizi daha kadifemsi gösterirken aynı zamanda makyajınızı da sabitler. Böylece makyajınız daha uzun süre bozulmadan sabit kalacaktır. Kırmızı elbise seçiminde zaten iddialı bir renk kullandığınız için allık kullanmaya yönelmeyin. Bunun yerine bronzer veya kontör takviyesi ile yüzünüzü boyutlandırıp şekillendirebilirsiniz. Yüzünüzde mümkün olduğunca allık rengi vurgulamamaya özen gösterin.

Kırmızı Elbiseye Uygun Ruj Nasıl Seçilir?

Kırmızı elbiseniz halihazırda en canlı, en parlak renk olacağından dolayı dudaklarınızı biraz daha nötr bırakmanızda fayda var. Bunun için ten renginizi ortaya çıkartacak nude bir dudak kalemi ve hafif ışıltılı bir gloss yeterli olacaktır. Işıl ışıl parlak dudaklarınız ve buğulu bakışlarınız ile kırmızı elbisenizin çekiciliğini daha da ön plana çıkartacaksınız.

Kırmızı Elbiseye Uygun Oje Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Oje tercihinde renksiz yani french oje denilen ojelere yönelebilirsiniz. Bu tarz ojeler elbiseniz ile yarışmaz ve elbisenizin şıklığını daha da ön plana çıkartır.