Etkileyici bakışların tamamlayıcısı olan kirpikler görünümüzü bir anda değiştirecek güce sahiptir. Özellikle küçük gözleri daha iri göstermek ve yorgun bakışlarınızı daha uyanık hale getirmek için maskara atlamamanız gereken bir adımdır. Peki piyasadaki onlarca farklı maskara , binlerce farklı fırça yapısı içinden kendi kirpiğinize uygun en doğru maskarayı nasıl bulacağınızı biliyor musunuz? İşte size doğru maskarayı bulmanız için püf noktaları;

Uzun Kirpikler İçin

Kirpiklerinizin ok gibi, uzun görünmesi için daha boşluklu, ayrık ve minik minik kılları olan fırça ypısına sahip maskaraları tercih etmelisiniz. Kirpiklerinizi diplerden kavrayarak en uca kadar saracak ve kat kat uygulamaya müsait maskaralar sizin için uygun olacaktır.

Kıvrık Kirpikler İçin

Kirpiklerinizin düz ve aşağıya bakmasından şikayetçi iseniz ilk olarak kirpik bigudisi kullanarak işe başlayabilirsiniz. Diğer bir adıyla ‘kirpik kıvırıcı’ olarak geçen ürünü kirpik diplerinize yerleştirin ve kirpiklerinizin kopmasına izin vermeden hafifçe kıvırın. Ardından ‘kaşık’ formda hafif bükük maskara fırçalarını tercih edebilirsiniz. Kirpikleriniz tüm gün kıvrık kalacaktır.

Dolgun ve Gür Kirpikler İçin

Kirpikleriniz uzun ama yeterince gür değilse, seyrekliğinden şikayet ediyorsanız mutlaka ‘kıl’ fırçalı maskaraları tercih etmelisiniz. Kıl fırçalar silikon fırçalara göre kirpiklere çok daha fazla hacim ve yoğunluk verir. Ayrıca maskarayı uygularken sanki ‘zik zak’ yapıyormuşcasına elinizi sağa sola ittirerek maskarayı uygularsanız kirpikleriniz çok daha dolgun ve gür gözükecektir.

Tek Tek Ayrılmış Kirpikler İçin

Kirpiklerinizin birbirine yapışıp ‘örümcek bacağı’ gibi görünmesinden sıkıldıysanız ilk olarak maskaranızı uygulamadan önce temiz bir kirpik-kaş fırçası ile kirpiklerinizi güzelce tarayın. Bu şekilde kirpikleriniz ayrılacak ve maskara için daha uygun bir zemin hazırlamış olacaksınız. Ardından maskaranızı ellerinizi titretmeden dipten hafifçe baskı uygulayarak ‘tek kat’ sürün. Bu şekilde tek tek ayrılmış, temiz görünümlü kirpiklere kavuşabilirsiniz.