1-Koyu Dudaklar Boş Gözler

Defilelerde sık sık rastadığımız parlak göz kapakları, sadece rimellenmiş kirpikler ve kopkoyu dudaklar kış aylarına en çok yakışan makyaj görünümlerinden biri. Bu görünüm ile özellikle biraz abartılmış kırmızı yanaklar sanki soğuktan üşümüşsünüz de yanaklarınız kızarmış izlenimi yarattığından hem şirin hem de havanın soğukluğuna inat renkli bir görünüm için ideal.

2-Buğulu Gözler, Kırmızı Dudaklar

Kış aylarında ten rengimiz her zamankinden biraz daha açıldığından kırmızı rujları uygulamak daha da çekici bir hale geliyor! Pamuk prenses gibi kıpkırmızı dudaklara sahip olmak kış aylarında uygulamanız gereken en dikkat çekici görünümlerden biri. Kırmızı ruj ile koyu göz makyajlarını yakıştırmayanlar bile rahatlıkla göz makyajlarında dağıtılmış bronz renklerini kullanarak daha iddialı ve çarpıcı bir görünüm elde edebilir. Eğer siyah, dumanlı ve daha keskin göz makyajlarını taşıyamayacağınızı düşünüyorsanız bir de kahve, bronz renklerle oynamayı deneyin!

3-Yok Gibi Makyaj, Elma Yanaklar

Özellikle makyaj yapmaya fazla vakit ayıramayanlar ve makyajsız da canlı, dinamik görünmek isteyenlerin kurtarıcısı olan ‘yok gibi makyaj‘ görünümünü uygulamak çok kolay! İhtiyacınız olan tek şey temiz, nemlendirilmiş bir cilt, biraz kapatıcı, doğal tonlarda bir allık ve lip balm. Yüzünüzde sadece kapatılmaya ihtiyaç duyduğunuz yerleri bölgesel olarak kapatın. Doğal tonlarda, gül kurusu, tercihen ışıltılı bir allığı elmacık kemiklerinizin yüksek noktalarına ve burnunuzun üzerine hafifçe uygulayın. Bu görünüm soğuktan kızarmış sağlıklı yanak efektini verecek. Son olarak doğal tonlarda tercihen hafif parlak bir dudak koruyucusunu dudaklarınıza uygulayın ve yok gibi makyaj görünümünüz hazır!