Kış Aylarında İçinizi Isıtacak Enerji Verecek Renkler

Sonbahar ve kış aylarının gelmesiyle birlikte elimiz daima daha koyu kıyafetlere ve daha koyu aksesuarlara gitmeye başlıyor. Öyle ki montlardan, kabanlara, boğazlı kazaklardan, pantolonlara varana kadar kahverenginin, toprak tonlarının ve siyahın hakimiyetini görebiliyoruz. Fakat kışın rengarenk giyinmek içinizi ısıtacak ve içinizi açacak size enerji verecek kombinlerde yapmanız mümkün. İşte kışın içinizi ısıtacak ve size enerji verecek birbirinden farklı renkler;

Heyecan Dolu Mercan Tonu

Kış mevsiminin bembeyaz güzellikleri ile mercan tonlarının ne kadar yakışacağını hayal edin. Özellikle sıcak mercan tonlarında bir kaban tamamen görünüşünüzü değiştirecek ve gün içerisinde size enerji verecektir. Mercan tonlarındaki bir kabanı beyaz veya haki renklerinde bir pantolon ile kombinleyerek altına giyeceğiniz sivri burun çizmeleriniz ile harika bir uyum yakalayabilirsiniz. Mavinin tonları da kış mevsimine oldukça yakışıyor. Özellikle pastel tonlarda bebek mavisi bir gocuk veya kabanınız ile pudra tonlarında bir elbise veya triko kazağınızı kombinlediğinizde ortaya çıkan harika görünüme siz bile şaşıracaksınız. Pastel tonların birbirini bütünlemesi ve birine harika şekilde uyum sağlaması size kendinizi hem enerjik hem de sıcacık hissettirecek.

Kış mevsiminde en çok tercih edilen makyaj malzemelerinden biri de şüphesiz koyu renkli rujlar. Koyu renkli rujlar özellikle bordo ve kahverengi olanlar aslında alışılmışın dışında renkler değil. Fakat biraz daha vişne çürüğüne kaçan, biraz daha pembe alt tonlu rujları kullanmayı denediğinizde cilt alt tonunuzun ne kadar ışıldadığı ve cildinizin ne kadar berrak göründüğünü fark edeceksiniz. Bu tarz rujları kullanırken özellikle göz makyajınızı hafif tutmaya, mümkünse sadece maskara kullanmaya özen gösterin. Ten makyajınızı pürüzsüz yaptıktan sonra mutlaka elmacık kemiklerinizi ve burnunuzun üzerini aydınlatın. Böylece pembe alt tonlu vişne çürüğü tonlarındaki ruj tamamen dikkat çekecek ve yüzünüze ışıltı katacaktır. Bu tarz makyajlar yaptığınızda hafif bir allık kullanmaya da özen gösterin. Yüzünüzdeki odak noktası pembe veya fuşya tonlarındaki rujunuz olmalıdır. İşte birbirinden farklı renkte seçenekler ile kışın da enerji katmanın bir başka yolunu sizlere gösterdik. Siz de kıyafetlerinizde toprak tonlarını veya siyah tonlarını kullanmaktan sıkıldıysanız renklere yer açın.