İlkbahar ve yaz düğünleri için abiye bulmak oldukça kolay. Yazın davetlerde boy göstermek çeşit çeşit elbiseler kombinlemek kış düğünlerine göre çok daha kolay çünkü kıyafet çeşitliliği mağazalarda daha fazla. Fakat bir kış düğününe davetliyseniz ve mutlaka gitmeniz gerekiyorsa en azından aklınızda neleri tercih edebileceğinize dair bir fikir oluşsun istedik, işte bazı örnekleriyle kış için uygun abiye modelleri;

Dekoltesi tülden oluşan abiye modelleri kış için oldukça uygun. Bu tarz abiyeleri yazın fazla tercih edemeyeceğiniz Ben kış düğünlerinde bu hakkınızı kullanabilirsiniz. Özellikle göğüs, boyun, sırt ve kol detayı tüllü abiyeler kış için ideal. Dilerseniz bacak dekoltesi için ten rengi bir çorap yerine sizi biraz daha sıcak tutacak siyah, içi gösteren, transparan çorapları da tercih edebilirsiniz. Ayrıca diğer bir püf nokta ise file çorabın içine ten rengi çorap giyerek hem bacaklarını daha pürüzsüz gösterebilir hem de bir miktar olsun üşümeyi engelleyebilirsiniz. Bu birçok ünlünün de davetlerde, konserlerde kullandığı bir teknik.

Eğer elinizde yazlık bir abiye var ise ve bunu kışa uyarlamak istiyorsanız yapacağınız ilk şey kendinize şık bir şal veya bolero edilmek. Günümüzde abiyelerin üstüne giyilebilecek çok güzel pelerinler de bulunuyor. Dilerseniz bu pelerinleri özelleştirilebilir taş ve inci detayları ile süsleyebilirsiniz. Böylece gece için daha uygun hale gelecektir. Eğer elinizde güzel bir kumaş var ise bunu şal olarak kullanabilirsiniz, yine aynı teknik ile boncuklarla şalınızı süsleyerek abiyenin üstüne alabilir ve dilediğiniz zaman şalınızı çıkartarak sıcak ortamlarda abiyenizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.