Birçok gelin yaz aylarında evlenmeyi tercih etse de kimileri kış aylarının beyaz ve büyüleyici güzelliğinde evlenmeyi tercih edebiliyor. Bu soğuk sezon canınızı sıkmasın, işte bazı ufak noktalara dikkat ederek ideal kış gelini olmanız için ufak tüyolar;

Kış Makyajında Önemli Noktalar

Eğer bir kış gelini olacaksınız o zaman soğuk havaya uygun kış makyaj yapmanız gerekiyor. Bunun içinde ilk önceliğimiz yüzünüzün ve hatta tüm cildinizin neme doymuş olması. Kış aylarında cildimiz daha da kurur ve hatta kuruyarak pul pul dökülür hale gelebilir. Bunun önüne geçmek için düğününüze haftalar kala nem maskelerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca düğün makyajınızda makyaj altı bazı olarak mutlaka nemlendirici bir baz tercih edin. Bu makyajınızın tüm gün boyu nemli kalmasını sağlayacaktır ve soğuklardan çatlamasını engelleyecektir.

Kış İçin Gelin Aksesuarları

Hem düğün salonunda giderken hem de dış çekim sırasında üşüyüp hasta olmamanız için mutlaka üzerinize alacağınız bir pelerin veya şal aklımızda bulunmalı. Bu detay önemsiz gibi gelse de dışarı çıktığınızda ve üşüdüğünüzde aslında ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız. Özel bir gününüzde olduğunuz için ve tüm gözler üzerinizde olacağı için üzerinize alacağınız herhangi bir pelerin ve şal da kendinizi iyi hissettirmeyecek. Bunun için önceden mutlaka prova ederek güzel bir pelerin edinebilirsiniz. Bu pelerinli özelleştirerek üzerine inci işlemeleri veya taş işlemeleri de yaptırabilirsiniz.

İç Çamaşırı Seçimi

Bu önemli detay özellikle dış çekim yaptıracak gelinlerimiz için geliyor. Dış çekim esnasında mutlaka ama mutlaka içinizde pamuklu bir çorap giymeyi tercih edin bu sizi gün boyu biraz olsun sıcak tutacaktır. Ayrıca dış çekim sırasında üşümemek için mutlaka yanınızda ufak bir battaniye ve her zamanki pelerinini sizi almayı sakın unutmayın. Bu küçük detaylar ile dış çekiminizin tadını çıkartabilirsiniz.