Kış Tatilinde Yanınıza Almanız Gerekenler

Çoğunlukla yazın tatil planı yapsak da kış mevsiminin güzel doğasından faydalanmak için kış tatillerine de gidiyoruz. Özellikle kar yağdığında beyazın büyüsüne kapılıp muhteşem manzaralara dalmak bir hayli güzel oluyor. Sizde kış tatillerinde hoşlanıyorsanız o halde bavulunuzu hazırlarken asla unutmamanız gereken bir kaç eşyadan bahsedeceğiz, keyifli okumalar..

Kurutucu Soğuk Havanın Etkisi Cildinizi Etkilemesin

Kış tatilinin en güzel yanlarından biri de şüphesiz bembeyaz doğal örtüsü. Fakat bununla birlikte gelen soğuk hava cildinizi, tırnaklarınızı, ellerinizi ve hatta dudaklarınızı ciddi derecede kurutabilir. Özellikle hassas ve kuru bir cilde sahipseniz mutlaka yanınıza nemlendirici almayı ihmal etmeyin. Normal kullandığınız nemlendiriciden biraz daha yoğun hatta balm kıvamındaki nemlendiricileri tercih edebilirsiniz. Cildinizi 24 saat nemli tutacak, soğuk havanın etkisinden cildinizi kurutmayacak, pul pul dökülmesine izin vermeyecek kuvvetli bir nemlendirici işinizi görecektir. Elleriniz ve ayaklarınız için de yoğun nemlendirici özelliğine sahip ürünleri yanınızda taşımayı ihmal etmeyin.

Dudakların En Çok Çatladığı ve Kuruduğu Mevsim Kış!

Sıra geldi dudaklara. Dudaklarınız için mutlaka yoğun bir nemlendirici uygulamalısınız. Özellikle tüm dudağınızı balm gibi kaplayan hatta dudak maskesi olarak geçen yoğun formüldeki ürünler hem dudaklarınızı yumuşacık tutacak, hem de kışın dudaklarınızın gerilip çatlamasına engel olacaktır. Sıra geldi diğer eşyalara. Kış tatiline çıkarken rengarenk atkı bere takımlarını mutlaka çantanıza eklemelisiniz. Fakat unutmamanız gereken bir başka eşya ise kalın örgü ve hatta yünlü rengarenk sıcacık çoraplar..

Yünlü, Rengarenk, Sıcacık Çoraplar

Özellikle botların içine giyeceğiniz bu çoraplar sizleri soğuktan ekstra olarak koruyacaktır. Ayrıca botun içinden görünen renkli ponponlu çoraplar da kış mevsiminin modasına harika şekilde uyum sağlamanıza yardımcı olacaktır. Güneş gözlüğünüzü kışın da yanınıza almayı ihmal etmeyiniz. Unutmayın her taraf bembeyaz olduğunda gözleriniz biraz daha hassaslaşabilir. Kışın güneş gözlüğü takmak gözlerinizin rahatlamasına ve kış mevsiminin soğuğundan biraz olsun korunmanıza yardımcı olacaktır. Son olarak kış mevsiminde güneş koruyucu ürünleri yanınıza almayı ihmal etmeyin. Sadece yazın değil kışın da cildinizin güneş ışınlarına karşı hassas olduğunu unutmayın.