Kısa Saçlar İçin Gelin Saçı Modelleri

Kısa saçlı gelinlerin zerafeti, gelinliği daha da ön plana çıkartan duru güzellikleri ve feminen tavırları onları adeta bir kraliçe gibi gösterir.Kısa saçlı gelinler model bulmakta zorlansa da aslında kısa saçlı gelinlere uygun birçok model bulunuyor. İşte bunlardan bazıları;

Asil Saç Tarakları

Saç taraklarının vintage ve retro görünümü kısa saçlı gelinler ile birleştiğinde ortaya harika bir sonuç çıkıyor. Bunun için yapmanız gereken kısa saçlarınızı tek tarafa doğru taramak ve diğer tarafını saç tokası ile tutturmak. İsterseniz saçlarınıza bir miktar sertleştirici sprey veya jöle uygulayabilirsiniz. Saçlarınızın daha muntazam görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Böylece hem saçlarınızda aksesuarınız daha da ön plana çıkacak hem de gelinliğiniz ile yarışmayacak bir zarafete ulaşacaksınız.

Zarif Bir Topuz

Eğer saçlarınız kulağınızın hizasında veya biraz daha uzun ise o halde bu zarif topuzu deneyebilirsiniz. Bunun için yapılması gereken ilk şey saçlarınıza bolca krepe atılmasıdır. Krepe tarağı ile saçlarınıza iyice hacim verdikten sonra modeli yapmaya başlayabilirsiniz. Geriye doğru taranan saçlarınız hafif bir sabitleyici sprey ile sabitlendiğinde topuz için ufak firketelere ihtiyacınız olacak. Bu firketeler ile ensenizde veya biraz daha yukarısında minik bir balerin topuzu elde edebilirsiniz. Böylece saçlarınız hem hacimli duracak hem boynunuz ve zarafetiniz ortaya çıkacak, hem de minik ve şık balerin topuzunuz ile sade bir gelin olacaksınız.