Kısa saçın rahatlığını, ferahlığını tecrübe etmiş bir kadın eminiz ki Saçlarını uzatmaktan itinayla uzak duracaktır. Kısa saçlı kadınlar her daim daha özgür, daha feminen ve daha stil duruyorlar. İşte kısa saçlarınızı daha da sevmeniz için şık ortamlarda kullanabileceğiniz orjinal saç modelleri;

Bu maskülen saç modeline en çok yakışan tarzlardan biri için saçlarınızı hafifçe geriye doğru krepeleyip tarayın. Saçlarınızın üst kısımları hafifçe krepelenmiş olsun, yanları ise wax ile biraz yatırmayı deneyin. Böylece saçlarınız elektrikli bir görünümdense daha özenilmiş duracak. Saçlarınızın üst kısımlarına yatıştırıcı ürünler kullanmakdansa hacmini gösterecek ürünler kullanabilirsiniz. Bunun için kuru şampuan tercih edebilirsiniz. Ayrıca saçlarınızın üst kısımlarına mümkün olduğunca daha az şekillendirici kullanın, bu saçlarınızın daha doğal, daha hacimli ve daha yoğun görünmesine yardımcı olacaktır.

Kim demiş kısa saçlı kadınlar saç aksesuarı kullanamaz diye! Aksine kısa saçlarda saç aksesuarları çok daha fazla kendini gösterir. Şık bir saç tarağına ne dersiniz? Özellikle gece kıyafetlerinde tercih edebileceğiniz bu tarz taçlar ve saç tarakları ile neredeyse hiç takı kullanmanıza gerek kalmayacak. Bırakın gecenin yıldızı saçlarınızdaki aksesuar olsun.

Kısa saçlı kadınlar 25 milimetreden küçük maşalar ile saçlarını maşalayabilirler. Bu tarz masaları yaptığınızda mutlaka saçlarınızı elleriniz ile biraz bozmaya özen gösterin. Böylece saçlarınız kendiliğinden dalgalı gibi duracak ve hacimli görünecektir. Saçlarınızın kabarıklığını almak için ise elinize döktünüz bir miktar saç bakım yağını avuç içlerinizde ısıtarak özellikle saçlarınızın uçlarına uygulayın. Böylece saçlarınız hem sağlıkla parlayacak hem de gün boyu elektriklenmeden hacimli kalacaktır.