Soğuk havalarda cildiniz kuruyor, pul pul dökülüyor ve fondötenleriniz kabuk kabuk duruyor ise doğru yerdesiniz. İşte kışın uygulamanız gereken ideal ‘ten makyajı’ rutini;

Cildinizi Makyaja Hazırlayın

Yaz kış her daim makyaj öncesi cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmemeniz gerektiğini söylememize bile gerek yok. Cildinize ekstra nem sağlamak için matlaştıran değil ‘nem veren’ makyaj altı bazlarından faydalanabilirsiniz. Eğer hala cildinizin kuruluğundan şikayetçi iseniz gece serumunuzu veya cilt bakım yağınızı tampon hareketler ile cildinize uygulayabilirsiniz. Bu işlemi özellikle makyajdan en az 30 dakika önce uygulamaya ve cildinizin tüm yağı emmesine özen gösterin. Aksi halde uygulayacağınız ten ürününün yapısı emilmeyen cilt yağından ötürü bozulabilir.

Pudralı Ürünlerde Uzak Durun

Pudra bitişli fondotenler yerine nem veren, kremsi fondötenleri tercih edin. Ten makyajınızın üzerinden pudra ile geçmeyin ve mümkünse allık olarak ta krem formdaki ürünleri tercih edin. Pudralar ve pudra yapıdaki allıklar ciltteki fazla yağı emerken aynı zamanda cildin nemini de bir miktar aldığından kuruluklarınızı daha fazla belli edecektir. Bunun yerine tüm ten makyajınızda krem ürünleri tercih edebilirsiniz. Krem allıklar, krem kontür ürünleri, krem aydınlatıcılar en yakın arkadaşlarınız olacak.

Fondöteninizi İnceltin

Günlük kullandığınız nemlendiricinizi veya bakım yağınızı fondöteninizle karıştırarak cildinize uygulayabilirsiniz. Bu yöntem fondöteninizin hem biraz yapısını inceltir hem de daha ıslak bitişli bir ten ürünü elde edebilirsiniz. Bu şekilde uygulayacağınız fondöten tüm gün cildinizi nemli tutacağından yüzünüzdeki kurulukları ekstra ön plana çıkarmayacaktır. Gün içinde soğuktan gerilen cildinizi hiç çaba harcamadan parlak, canlı ve pürüzsüz gösterebilirsiniz.