Kışlık Kazaklarla Kombin Önerileri

Kışın en güzel yanlarından biri rengarenk sıcacık yumuşacık kazaklarımızı nihayet dolabımızdan çıkarıyor olmamız demek. Sizde kazak kombinlerini çok seviyorsanız ve dolabınızdaki birbirinden farklı kışlık kazaklarla diğer parçaları nasıl kombinleyeceğinizi düşünüyorsanız yazımızın devamına buyurun, keyifli okumalar.

Kazakları giymenin püf noktalarından bahsedelim ilk önce. Bildiğiniz gibi çoğu insanın cildi hassas ve kazakların tüyleri cildi tahriş edebiliyor. Eğer sizin de bu tarz bir durumumuz var ise kazak giymekten geri kalmamalısınız. Çünkü günümüzde body suit denilen vücudunuzu boydan boya saran çıtçıtlı badiler bulunuyor. Eğer bütün vücudunuz kabarıyor ve kızarıyorsa kazakların içine bu tarz body suitler giyerek cildinizi koruyabilirsiniz. Diğer bir dikkat etmeniz gereken nokta kazağınızın kumaşının seçimi. Bildiğiniz gibi yün kazaklar kışın sıcak tutması ile biliniyor. Fakat bazı kişilerin yün kazaklara alerjisi olabiliyor. Bunun önüne geçmek için cildinizdeki tahrişi önlemek adına içinize çeşitli boğazlı kazaklarda giyebilirsiniz. Özellikle boğazlı kazakların üstüne giyilen oversize yani büyük beden kazaklar çok şık duruyor.

Beyaz Kazak Kombinleri

Kışa en çok yakışan renklerden biri şüphesiz krem rengi ve beyaz. Beyaz kazakları kombinlemenin birbirinden farklı yolları bulunuyor. Bilinen ilk yol elbette kot pantolonlar ve beyaz kazakları bütünleştirmek. Peki deri pantolonlar ve beyaz kazakları kombinlemeyi hiç düşündünüz mü? Özellikle deri taytlar ve deri pantolonlar 2019 yılının kış mevsimine damga vuracak. Deri taytlar ve deri pantolonlar topuklu ayakkabılar ile birleştiğinde ortaya seksi bir görünüm çıkıyor. Bu görünümün destekleyicisi olarak beyaz, yumuşacık bir kazağı kombinleyebilirsiniz. Beyaz Kazakların en büyük avantajı her ten rengine her saç rengine yakışıyor olması. Eğer dolabınızdaki rengarenk, taş detaylı veya ekoseli kazakları kullanmak istiyorsanız o halde alt kombininizde ve kaban kombininizde sadeliğe gitmenizde fayda var. Özellikle üst kısmı oldukça desenli ve detaylı kazakları kombinlerken mutlaka sadeliğe gitmeye özen gösterin. Bu kumaş pantolonlar siyah deri taytlar veya yırtığı bulunmayan üzerinize tam yapışan mavi kot pantolonlar ile sağlanabilir.

Keza ayakkabı tercihlerinizde de daha minimal detaysız ayakkabıları tercih etmenizi öneriyoruz. Kaban seçiminde ise tek renk oversize kabanları tercih edebilirsiniz. Kısa kazakları yüksek bel kotlar ile kombinleyebilirsiniz. Kısa kazakların tamamlayıcısı olarak yüksek bel kotların bel bölgesine vurguda bulunmak adına çeşitli kemerler ile kombinlemeyi denemelisiniz. Bu hem bacak boyunuzun daha uzun görünmesine yardımcı olur, hem belinize vurgu yapar, hem de kemeri bir aksesuar gibi kullanmanıza yardımcı olur. Sıra geldi daha şık veya dekolte detaylı kazaklara. Bu yıl özellikle tek omuzu açık veya tamamen straplez kazaklara rastlayacağız. Bu tarz kazakları tercih ederken sütyen askınızın görünmemesi adına şeffaf sütyen kullanabilir veya tamamen destekli, göğüsten düşmeyen, silikon tabanlı sütyenleri tercih edebilirsiniz. Bu hem şıklığınıza şıklık katacak hem de sütyen detayı ile kombininizin görünümünü bozmayacaktır.