Kıvırcık Kabarık Saçlar İçin Öneriler

Kıvırcık saçlara sahipseniz kendinizi şanslı hissetmelisiniz. Elbette zor zamanlar yaşadığınız, saçlarınıza şekil veremediğiniz ve kıvırcık saçlı olmaktan nefret ettiğiniz anlar mutlaka olmuştur. Fakat şunu bilmeniz gerekiyor ki kıvırcık saç tam anlamıyla bir aşk! Sadece kıvırcık saçlarınıza nasıl hakim olacağınızı ve onları nasıl sakinleştireceğinizi bilmeniz gerekiyor. İşte kıvırcık saçlıların ve kabarık saçların işine yarayacak pratik bakım önerileri;

Kıvırcık saçlar düz ve az saçlara göre daha fazla neme ihtiyaç duyarlar. Hatta kıvırcık saçların buklelerinin elektriklenmiş şekilde durması tam da bu yüzdendir. Nemsiz saç kabarır, elektriklenir ve sağlıksız durur. Bu yüzden saçlarınızı nemlendirmeye ekstra önem vermeniz gerekiyor. Saçları nemlendirmek için duş sırasında mutlaka saç kremi kullanmalısınız. Evet bunu artık hepimiz biliyoruz. Etkisini 2 katına çıkartmak için aynı serinin maskesini de kullanabilirsiniz. Hatta saç maskelerini tıpkı saç kremi gibi de kullanabilirsiniz. Bu saçlarınızı neme doyuracak ve kabarmasını engelleyerek buklelerini belirginleştirecektir.

Bir diğer öneri ise saçlarınızı ıslakken yani duş sırasında taramanız. Kıvırcık saçlar duştan sonra çok çabuk kururlar.  Bu yüzden bukleleri belli olmaz. Onun önüne geçmek için mutlaka saçlarınızı duş sırasında taramaya özen gösterin. Bunun için duş sırasında kullanabileceğiniz kalın dişli özel taraklar bulunuyor. Bu taraklar saçlarınızın kırılmasını engelleyecek. Saçlarınızı duş sırasında taradığınız için çıktığınızda bukleleriniz çok daha belirgin olacak. Duştan sonra saçlarınızı taramanıza gerek kalmayacak. Böylece saçlarınız bozulmayacak ve bukleleriniz belirgin kalacaktır.

Son işlem olarak saçlarınızın uçlarına mutlaka bir bakım yağı uygulamayı ihmal etmeyin. Bu tarz yağlar saçlarınızı yağlandırmaz. Kuru yağ formunda olduğu için saçlarınız tarafından tamamen emilir ve saçların elektriklenmesini giderirken aynı zamanda bu kulelerin  belirginleşmesi, parlamasını sağlarlar.