Kıvırcık saçlar bir lütuf olmasının yanında aynı zamanda oldukça zorlayıcı ve bazen de can sıkıcıdır. Çok hacimli ve canlı olsalar da çoğunlukla asi ve kuru görünüme sahiptirler. Doğal olarak kıvırcık olan saçlar neme maruz kaldıklarında kıvrılma ve kabarma eğilimi gösteriler. Kıvırcık saçlarınızı şekillendirmek için bu doğal yöntemlere bir göz atın derim.

Hindistan Cevizi Yağı

Yağ saçları yatıştırıcı bir maske gibi davranır, saçlarınızı yumuşatır ve esneklik kazandırır. Kafa derinize bu yağı uygulayın ve saç uçlarınıza kadar masaj yaparak yedirin. En az 30 dakika boyunca (eğer saçlarınız çok kuru ise bu süre 1 saate kadar uzayabilir) saçlarınızda bekletin. Zaman dolduğunda saçlarınızı soğuk suyla durulayın ve şampuanınızı kullanarak yıkayın.

Avokado

Bu çok yönlü ve sağlıklı meyve, saçlarınızın üzerinde harikalar yaratabilir. Bir avokadoyu saçlarınıza püre haline getirip uygulayın ve 1 saat kadar bekletin. Saçlarınızı duruladıktan sonra aynı şekilde şampuanlayarak temizleyin.

Muz

Saçlarınızdaki bukleleri tamir etmek ve güçlendirmek için harika bir diğer tropikal meyvemiz muzdur. Bir adet muzu tamamen püre haline gelene kadar ezin ve saçlarınıza kökte uca kadar uygulayın. En az 30 dakika kadar beklettikten sonra soğuk su ile durulayın.

Elma Sirkesi

Kıvrılmayı önlemenin şaşırtıcı derecede kolay bir yolu pH dengesini değiştirmenizdir. Sirkenin yüksek asitliği saçlarınızın pH seviyesini düşürecek, saçlarınızın daha asidik hale gelmesiyle daha düzleşmesi ve yatışması sağlanacaktır. Yapmanız gereken çok basit: Şampuanlama ve kremleme sonrasında saçlarınızı eşit miktarda su ve elma sirkesi ile durulayın.