Kıvırcık Saçlar İçin Topuz Modeli Önerileri

Eğer kabarmasına engel olamadığınız kıvırcık saçlarınız var ise veya saçlarınızın elektriklenmesinden şikayet ediyorsanız o halde tam anlamıyla doğru yazıya geldiniz. Çünkü yazımızda evden dakikalar içerisinde çıkmanız için pratik, saçlarınızı bakımı gösterecek topuz modellerinden bahsedeceğiz, keyifli okumalar..

Topuz modellerini kıvırcık saçlar için yapmak oldukça kolaydır. Çünkü düz saçlar için topuz modeli yapmak önce saçları krepelemek hatta ufak veya iri bir maşa yapmak anlamına geliyor. Fakat sizin böyle bir derdiniz olmayacak, halihazırdaki krepeli, kabarık ve kıvırcık saçlarınız topuz için harika bir zemin hazırlıyor. Saçlarınızı daha bakımlı ve daha güzel göstermek için kısa zamanda yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri saçlarınızın sadece ön tutamların da bulunan buklelerinizi köpük ile belirginleştirmeniz!

Evet sadece bu kadar!

Arkada kalan saçlarınızın hepsini topuz yapacağınızdan dolayı herhangi bir zaman kaybı yaşamayacaksınız. Saçlarınızı hafifçe kendi etrafında döndürün ve bolca firkete, tel toka yardımıyla sabitleyin. Ön kısımda kalan saçlarınıza köpük uyguladıktan sonra parmaklarınız yardımı ile kıvırcıklığını ekstra belli edin. Böylece tüm saçınız bakımlı, tıpkı kahkülüzdeki veya perçeminizdeki saçlar gibi doğal bir kıvırcıklık gibi görünecek bingo!

Sıra geldi ikinci saç modelinin yapımına;

Bu sıradan bir topuzdan ziyade sizin eğlenceli tarzınıza atıfta bulunacak çok daha pratik bir saç modeli. İki tane topuz elde etmek için saçlarınızı ortadan ikiye ayırın. Tek tarafı sabitleyin ve diğer tarafla karışmaması için toka yardımıyla tutturun. Saçınızı iki topuz olacak şekilde ayırdıktan sonra hafif köpük yardımıyla saçlarınızı yatıştırıp ne kadar yukarıda yapacağınıza karar verin. Özellikle kulak hizasından hafif bir şekilde yukarıda olan topuzlar günlük hayatta kullanım için çok uygundur..

Fakat biraz daha çılgın bir model istiyorsanız daha üst kısımlara taşıyabilirsiniz topunuzu. Topuzunuzu kendi etrafında hafifçe döndürdükten sonra firkete yardım ile tutturun. Aynı işlemi diğer ayırdığınız tutam için de yapın. Daha eğlenceli hale getirmek için ise topuzunuzun etrafından ufak fularlar veya kurdeleler yardım ile geçebilirsiniz. Arkada kalan bebek saçlarınızı tel tokayla tutturduğunuz da bingo! Dakikalar içerisinde evden çıkmanız için 2 farklı saç topuzunuz hazır.