Kıyafetleri Daha İyi Gösterecek Çamaşır Tercihleri

Kimi zaman özel kıyafetler giyiyoruz fakat içimize ne tarz çamaşırlar giyeceğimizi bilemiyoruz. Bazen öyle tercihler yapıyoruz ki bu yanlış tercihler sonucu güzel elbiselerimiz boşa gidiyor. Peki hangi kıyafete ne tarz çamaşırlara kullanmalıyız? Yazımızda çamaşır tercihinin öneminden bahsettik, keyifli okumalar.

Likralı Kumaşlar İle Nasıl Çamaşırlar Tercih Edilmeli

Likralı kumaşlar her yıkandığında kendini toparlayan yeni gibi duran vücudumuzu tamamen saran ince kumaşlardır. Likralı kumaşların en önemli özelliği tüm vücut hatlarını belli etmesidir. Özellikle spor taytlar da spor büstiyer lerde ve penye tarzı kumaşlarda kullanılan likralı kumaşlar vücut hatlarımızı belli ettiğinden dolayı çamaşırlarımızı izsiz seçmemiz de fayda var. Günümüzde dikişsiz çamaşırlar bulunuyor. Gerek alt grup gerekirse üst grup olarak dikişsiz çamaşırları tercih edebilirsiniz. Böylece likralı kombinler yaptığınızda çamaşır iziniz dışarıdan belli olmayacak.

 

Saten Elbiseler

Saten elbiselerle çamaşır seçmek bir hayli zordur. Çünkü en ince hatları bile belli eden saten elbiseler göbeğimizde fazlalık olmasa bile basen bölgemizi, göbeğimizi kilolu gösterebilir. Bunun önüne geçmek için saten elbiselerle kullanılabilecek bir korse almanızı öneriyoruz. Bu korseler vücut hattınızı daha iyi göstereceği gibi hem çamaşır izinizi göstermeyecek hem de minik fazlalıklarınızı güzellikle gizleyecektir.

 

Straplez Bluzler

Straplez bluzler ile sütyen kullanmak tüm kadınların kabusudur. Çünkü çoğu sütyen modeli askısı çıkartıldığında düşme etkisi yaratır. Bu düşme etkisinden dolayı da gün içerisinde sürekli sütyenimizi çekiştirmek zorunda kalırız. Bunun önüne geçmek için askısız sütyenleri kullanırken sütyenin kendinden tutucu özel silikon jel bölgelerinin olması gerekiyor. Sütyen alırken bu kısımların olmasına dikkat edin. Silikon derinize yapışacak ve bu sayede sütyeniniz aşağı doğru kaymayacak askısız kullanabileceksiniz.

 

Spor Taytları

Spor taytları ile külot seçimi tüm kadınları zorlayan konular arasında yer alıyor. Piyasada bulunan birbirinden seksi ve dantelli tanga modelleri maalesef spor taytlar için kullanıma uygun değil. Eğer spor yapacaksınız bu tarz plastik ve dantelli kumaşların sizi irite edip rahatsız edeceğine unutmayın. Bunun yerine pamuklu mümkünse %100 pamuktan oluşan tanga modellerini tercih edebilirsiniz. Böylece spor sırasında ter emiliminiz olacak ve terlemeye bağlı olarak koku oluşumu hassasiyette yaşamamış olacaksınız. Gördüğünüz gibi çamaşır seçimi hem günlük hayatınızda rahat davranmanızı etkiliyor, hem de kıyafetlerinizi daha iyi gösteriyor. Siz de her kıyafete uygun doğru çamaşır tercihinde bulunarak gününüzü daha etkin ve daha iyi hissederek geçirebilirsiniz.