Kolay Birkaç Adım İle Yorgun Görünümden Anında Kurtulun

Çoğu zaman günlük hayatın stresi, çalışma ortamının stresi veya günlük yorgunluklardan ötürü çok daha yorgun, solgun ve adeta hastalanmış gibi görünebiliyoruz. Gün içerisinde kendinizi daha iyi hissetmek ve en azından aynaya baktığınızda daha sağlıklı bir yüz görmek istiyorsanız ve bu durum sizin motivasyonunuzu yakından ilgilendiriyor ise o halde ufak bir kaç basit nokta ile çok daha sağlıklı, fit ve canlı görünebilirsiniz. İşte günlük hayatta uygulayabileceğiniz sizi olduğunuzdan daha iyi gösterecek pratik birkaç püf noktası, keyifli okumalar.

Makyaj Malzemelerini Fonksiyonel Kullanın

Bugün makyaj yapmadıysanız ve yanımızda hiçbir makyaj malzemesi yok ise sadece yanınızda ruj var ise ruju kullanarak çok daha canlı, dinamik gözükebileceğinizi biliyor muydunuz? Elmacık kemiklerinizin üzerine ruju uyguladıktan sonra parmaklarınız yardımıyla iyice dağıtın. Bu yanaklarınızın hafif kızarmış tatlı bir pembelik almış hali gibi gözükecek. Ruju tamamen uygulamak makyajsız görünüme çok yakışmayacağı için parmaklarınız yardımı ile uygulayarak iyice dağıtın. Bu dudaklarınızın doğal rengiymiş gibi algılanmasına yardımcı olacak. Sıra geldi saçlarınıza. Hemen saçlarınıza sıkı bir at kuyruğu yapmayı deneyin. At kuyruğu bakışlarınızın daha yukarı taşınması için saçlarınızı biraz daha gerginleştirir. Bu da yüzünüzde olan ifadeyi biraz daha yukarı taşır. Yani olduğunuzdan çok daha dinamik ve genç görürsünüz.

Diğer Bakımlar İçin Öneriler

Sıkı bir at kuyruğundan sonra sıra geldi el bakımına. Ellerinizi güzelce yıkadıktan ve bakterilerden arındırdıktan sonra mis kokulu bir el kremi yardımı ile bolca nemlendirin. Yanınızda oje taşıyor iseniz hemen renkli bir oje uygulayın. Bu havanızı değişmesine yardımcı olacak. Mutlaka çantanızda bir koltuk altı roll on u, bir sprey veya parfüm taşıyorsunuzdur. Anında tazelenmek, kendinizi daha iyi hissetmek için parfümünüzü tazeleyebilirsiniz. Sıra geldi kombininize. Kombininizi daha iyi göstermek için ıslak mendil ile ayakkabılarınızı temizleyebilir, üzerinizdeki hırkayı veya kapşonluyu çırparak üzerindeki tüylerden arınmasını ve daha temiz görünmesini sağlayabilirsiniz. Ufak birkaç dokunuş ile kendinizi çok daha iyi hissedebilir, yorgun solgun görünümünden kurtularak daha dinamik görünebilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler bu kadar kolay.