Kolay Dumanlı Göz Makyajı Yapma Taktikleri

Dumanlı göz makyajı gözlerinize derinlik katacağı gibi aynı zamanda seksi bir ifade takımınıza da yardımcı olacaktır. Özellikle gece dışarı çıkarken, doğum günlerinizde mezuniyet günlerinizde, nişan günlerinizde veya özel bir yere davet edildiğiniz gecelerde dumanlı göz makyajını tercih edebilirsiniz. En kolay dumanlı göz makyajı yapma taktikleri ise yazımızda. Keyifli okumalar…

Parmaklarınızın Isısından Faydalanın

Dumanlı göz makyajı yaparken farın iyi dağıtılması en önemli adımlardan biridir. Bunun için parmaklarınızı kullanabilirsiniz. Makyaj malzemeleri parmaklarınızın ısısı ile çok daha iyi yayılacak ve ortaya çok daha profesyonel bir sonuç çıkacaktır. Parmaklarınızla uyguladığınız farın daha pigmentli olacağını biliyor muydunuz? Far ellerinizin ısısı yardımı ile ısındığında çok daha fazla pigmentli hale gelecek ve göz kapağınıza tüm rengi bırakmanıza yardımcı olacaktır. Parmak ile çalışmanın tek kötü noktası farın başlangıç ve bitiş noktalarını ayarlayamamanızdır. Bunun için ten makyajınızı far uygulamasından sonra yapmanızı öneriyoruz. Çevreye dağılan farları bir kulak çubuğunun ucuna makyaj temizleme solüsyonu dökerek temizledikten sonra ten makyajınızı yapabilirsiniz.

Göz Kalemi Kullanın

Dumanlı göz makyajının mimarlarından biri olan Bihter Ziyagil karakterinin muhteşem dumanlı göz makyajının sadece tek bir siyah kalem ile ortaya çıktığını biliyor muydunuz? Yumuşak formda kolay eriyen ve çabuk sabitlenmeyen siyah bir göz kalemi işinizi görecektir. Göz kapaklarınızın üzerine gelişi güzel bir şekilde göz kalemini uyguladıktan sonra yüzük parmağınız yardımıyla hafif hareketler ile göz kalemini dağıtın. Ortaya çıkan Dumanlı görünüme siz bile şaşıracaksınız. Hafif grileşen farı göz kapaklarınızın dip kısımlarında daha yoğun hale getirmek için ikinci kat uygulamasını yapabilirsiniz. Tercih edeceğiniz kalemin yumuşak olması, çabuk sabitlenmemesi kolay dağıtılması açısından oldukça önemlidir. Bu yüzden sert kalemler veya çabuk sabitlenen kalemler yerine, mümkün olduğunca pastel boya tarzı yayılması mümkün siyah göz kalemleri tercih edebilirsiniz. Buğulu göz makyajını siyah yapacaksınız diye bir kural yok elbette. Dilerseniz haki yeşili tonlarda, dilerseniz saks mavisi tonlarında dumanlı göz makyajı da yapabilirsiniz. Tercih size kalmış. Dumanlı göz makyajlarının tamamlayıcısı olarak kirpiklerinize bol bol maskara uygulamayı da ihmal etmeyin.