Kolay French Oje Yapma Teknikleri

French oje tüm kombinlere uyum sağlayan, zamansız, şık, elleri temiz ve bakımlı gösteren bir manikür şekli. Popülerliği yıllar geçse de hiç azalmıyor. French oje profesyonel güzellik salonlarında uygulanıyor olsa da siz de evinizde bu kolay yöntemleri deneyerek mükemmel French oje uygulaması yapabilirsiniz, keyifli okumalar..

Bant İle French Oje Yapma Tekniği

Muazzam ve taşmamış bir french oje uygulaması için ihtiyacımız olan tek şey bir bant! Tırnaklarınızın üzerine French oje yapacağınız yere kadar bantı yapıştırıp kalan kısma beyaz ojenizi uygulayın. Biraz kurumasını bekledikten sonra bantı yavaşça çıkartın. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ojenin fazla ıslak olmaması ve fazla da kurumuş olmaması gerekiyor. Yani ikisinin tam ortasında bir noktada iken bantı yavaş bir şekilde çıkartın. Eğer tırnaklarınız uzun ise bu işlemi cımbız yardımı ile de yapabilirsiniz. Bantın bir ucunu cımbıza tutturup yavaş bir şekilde çekin. Tamamlanmış bir French oje görüntüsü için serinin devamı olan bej veya somon renkli ojeyi french ojenizin üzerine uygulayıni İşlem tamam!

Baskı Yöntemi ile French Oje Yapma Tekniği

Bu işlemde ihtiyacınız olan tek şey avuç içiniz! Evet yanlış duymadınız’ Elinizin iç kısmına düz bir şekilde beyaz ojeyi uygulayıp ardından bu noktaya tırnağınızı hafifçe bastır çek yaparak beyaz ojenin tırnağınıza geçmesini sağlayın. Bu şekilde hem taşma sorunu yaşamayacaksınız hem de ince ve muazzam bir French oje uygulaması yapmış olacaksınız. Önemli olan nokta her defasında ojeyi elinizin içine uygulamaya özen göstermeniz. Aksi halde elinizin içine uyguladınız oje koruyacak ve tırnağınıza renk vermeyecektir. Serinin devamı olan bej veya somon tonlarda oje uygulayarak French Ojenizi kullanmaya başlayabilirsiniz!