Spora giderken kimse makyajlı bir cildi istemez fakat yine de bakımlı ve güzel görünmek ister.Yok mu bunun bir çözümü? İşte o bakımlı gözükmenin sırrı, masum makyajın püf noktaları;

Kusursuz bir cildin sırrı şüphesiz cilt bakımından geçiyor. Cildinize kat kat ürün uygulamak yerine düzenli olarak soyma işlemi yani peeling işlemi yaparsanız cildiniz çok daha canlı ve bakımlı gözükecektir. Bir diğer püf nokta ise geniş gözenekleri daraltmak için makyaj bazı kullanmak geniş gözenekler spor ile birlikte terlediğimizde daha çok ortaya çıkacak ve cildinizi daha kusurlu gösterecektir. Cildinizi kalın bir ten ürünü ile kapatmadan önce gözenekleri sıkılaştırmak için silikonlu bir bazdan yardım alabilirsiniz. Böylece gözenekleriniz daha küçük gözükecek ve terlediğimizde ortaya çıkmayacaktır. Kusursuz ten için deneyebileceğiniz bir başka öneri ise nemlendiriciniz ile en hafif ten ürününüzü karıştırmak olabilir. BB veya CC kremler bile sporda biraz ağır olabilir, bu ürünleri daha da inceltmek ve hafif hale getirmek için yalnızca cilt rengini eşitlemek için günlük kullandığınız nemlendirici veya serumunuzla karıştırarak uygulayabilirsiniz, en doğal sonuç için fırça ve diğer makyaj uygulama aksesuarları yerine ellerinizle uygulama yapabilirsiniz.

Dudaklarınıza likit mat rujlar veya renkli rujlar sürmek yerine hem dudak bakımınızı yapacak hem de sizi olduğunuzdan daha taze gösterecek renkli dudak koruyucuları kullanabilirsiniz. Özellikle sporun verdiği hararetle hafif kızarmış yanaklar da oldukça hoş gözükecektir bunun için krem allık kullanabilirsiniz.