Kolombiyalı Güzel Shakira’nın Güzellik ve Bakım Sırları

Shakira deyince aklımıza kıvrak dansları, kıvrımlı vücudu, kıvır kıvır saçları ve badem gözleri geliyor. Onu ekranlarda izlemeye bayılıyoruz. Dansları bizi büyülüyor, hele o ışıl ışıl teni ve sağlıklı saçları bizleri adeta kendine hayran bırakıyor. Peki Shakira’nın güzellik ve bakım sırlarını incelemeye ne dersiniz? İşte güzel şarkıcının saçları için ve cildi için uyguladığı güzellik ve bakım önerileri, keyifli okumalar..

Kıvırcık, Bakımlı, Parlak Saçlarına Nasıl Bakımlar Uyguluyor?

Shakira’nın kıvırcık ve oldukça kabarık saçları olduğunu biliyorsunuz. Kimi zaman bu kabarıklık can sııkıcıdır.. Fakat güzel şarkıcı saçlarının hacimini söndürmek yerine onları ekstra kabartmayı tercih ediyor. Bu pek gözlenen bir durum değil. Genellikle kıvırcık saçlı kadınlar saçlarının fazla elektriklendiğinden, bir türlü şekle girmediğinden ve onları indirmek için birbirinden farklı ürünler kullanmaktan şikayet ederler. O halde siz de saçlarınızı özgür bırakmaya be dersiniz tıpkı Shakira gibi. Shakira saçlarını özgür bırakmayı çok seviyor. Bunun için saçlarını ekstra sağlıklı ve nemli göstermek adına kremsi formüldeki şampuanları kullandığını ekliyor. İçerisinde sülfat ve tuz bulunan şampuanları asla saç bakım rutininde tercih etmediğini aksine kremsi formüldeki ve temiz içerikli mümkün olduğunca doğal içerikten üretilmiş şampuanları kullandığını da ekliyor.

Onun bir başka güzellik rutini ise hindistan cevizi yağı. Saçlarındaki nemin kaybolmaması ve kıvırcıklığının daha fazla belli olması adına hindistan cevizi yağı ile ayda bir kere maske yaptığını ekleyen güzel şarkıcı cilt bakımında da hindistan cevizi yağını sık sık kullanıyormuş. Parlak bacaklarının sırrı ve çatlaksız kalçalarının sırrı hindistan cevizi yağında gizli olabilir. Ne dersiniz denemeye değmiyor mu? Shakira’nın doğal bir makyaj rutini bulunuyor. Ten makyajını neredeyse hiç kullanmayan Shakira günlük hayatta çillerini benimsemeyi ve sevmeyi tercih ediyor. Sadece bir lipbalm, kirpiklerini kıvırıp biraz kahverengi maskara uygulamak ve kaşların hafif bir şekilde doldurmak güzel şarkıcı için yeterli oluyor. Sizde günlük hayatta çillerinizi kabullenmek, onları sevmek kıvırcık saçlarınızı ekstra kabarık ve sağlıklı göstermek adına Shakira’nın güzellik ve bakım rutinlerini deneyebilirsiniz.