Koltuk Altı Kararması Neden olur, Nasıl Geçer?

Reklamlarda gördüğünüz bembeyaz koltuk altlarına sahip olmak istiyorsanız mutlaka yazımızın devamını okumalısınız! Yazımızda koltuk altı kararmalarının temel nedenlerinden ve koltuk altı kararmalarını nasıl minimuma indirebileceğinizden bahsettik, bu doğal yöntemler ile sizde koltuk altınızdaki kararmaların önüne geçebilir, rengini hafifçe açabilir ve daha pürüzsüz koltuk atlarına kavuşabilirsiniz, keyifli okumalar..

Koltuk altı kararmalarının en büyük sebebi ağdadır.. Ağda zamanla ciltte iritasyona sebep olur ve cildi çekiştirdiğinizden dolayı kararmalara neden olur.. Sürekli ağda kullanımı cilt sarkmalarının yanı sıra ciltte yanıklar oluşturarak sıcağın da etkisi ile bazı kararmalara neden olabilir. Bunun önüne geçmek için mümkün olduğunca ağda kullanımından kaçınmanız gerekiyor.

Koltuk altı kararmasının bir diğer sebebi ise aşırı terleme problemidir. Aşırı terleme gün içinde koltuk altının nefes alamaması gibi sorunlar koltuk altı kararmasına neden olabilmektedir. Peki koltuk altındaki kıllardan nasıl kurtulmalıyız? Koltuk altı kararmalarını nasıl minimuma indirebiliriz?

Eğer tüy dökücü krem veya jilet kullanıyorsanız koltuk altı kıllarını almadan önce koltuk altınıza hafif baskı ile kese işlemi yapınız. Bu tüylerinizin daha da belirgin olmasına ve kıl köklerinin kan dolaşımının etkisiyle kabarmasına neden olur. Bu da jilet başta olmak üzere kıllarınızın daha kökünden alınması için harika bir ortam yaratır. Bu şekilde koltuk altlarınız uzun süre daha pürüzsüz kalacaktır. Koltuk altı kararmalarını geçirmek için haftada bir gün karbonatı gül suyu ile karıştırarak macun kıvamına getirdikten sonra yaklaşık iki üç dakika koltuk altlarında bekletebilirsiniz. Koltuklarınız da bekleyen karbonat bulunan bölgenin bakteri oluşumunu engeller, bölgeyi temizler ter kokusunu giderir aynı zamanda ten rengini 1- 2 ton açarak koltuk altı kararmalarının önüne geçer. Bu maskeyi ayda bir iki kez uygulayarak koltuk altı kararmalarını zamanla bitirebilirsiniz.

İçerisinde alüminyum bulunmayan koltuk altı Roll- on ları kullanmaya dikkat edin. Alüminyum hem koltuk altı kararmalarına neden olur hem de uzun süre kullanımda meme kanseri riskini tetikler.. İçerisinde doğal tuz ve bileşenler bulunan koltuk altı deodorantları kullandıkça koltuk altı kararmalarının önüne geçebilir, ayrıca sağlıklı ve güvenli bir şekilde terleme sorununuzu kontrol altına alabilirsiniz. Bu da zamanla koltuk altı kararmalarını azaltacak ve hatta bitirecektir.