Kombinlerde Aksesuar Seçiminin Önemi

Kimi zaman asla dönüp bakmayacağınız kombinlerin birbirinden gösterişli kombinler haline dönüştüğünü fark etmişsinizdir.. Özellikle mağazaların raflarında veya herhangi bir modelin üzerinde o kombinin tanıtımında aksesuar parçalara ekstra olarak özen gösterilmektedir. Bu da belki asla tercih etmeyeceğiniz parçaların size olduğundan daha şık görünmesine yardımcı olur! Aksesuar tercihleri bir kombinin olmazsa olmazlarındandır! Özellikle sade ve minimal parçaları hareketlendirme konusunda usta olan aksesuar seçimlerini neye göre tercih etmeliyiz? Yazımızın devamında aksesuar tercihlerinizi daha doğru seçebilmeniz için faydalı ipuçlarından bahsedeceğiz, keyifli okumalar..

Aksesuar tercihlerinde ilk olarak renkle işe başlayın!

Örneğin kombiniz simsiyah tekdüze bir renk ise gümüş veya altın takıları kullanabilirsiniz. Eğer kombininiz tamamen krem rengi parçalardan oluşuyor ise o halde altın takıları kullanmanız daha doğru olacaktır. Yani hafif krem rengi, sarımsı tonlardaki kombinleriniz ile altın detaylı takıları kullanabilirsiniz. Siyah veya daha boz tonlu, soğuk renkli kombinleriniz ile gümüş renk takılarınızı kullanabilirsiniz.

Eğer saçınızı açık bırakacaksınız O halde sallantılı küpelerden ziyade nokta küpe dediğimiz daha küçük küpelerden faydalanabilirsiniz. Saçlarınızı at kuyruğu yapacak veya topuz yapacaksınız bu boynunuzun daha zarif görünmesi için iyi bir seçenek olacaktır. Dolayısıyla daha sallantılı küpeler tercih edebilirsiniz. Halka küpeler, zincir küpeler sallantılı küpeler olduğunuzdan daha şık görünmenize yardımcı olur.

Eğer elbisenizin yaka detayı çok hareketli ise kolye kullanmaktan kaçının!

Kolye kullanırken yaka detayının çok az olmasına veya omuzlarınızın geniş bir şekilde açık olmasına dikkat edin. Eğer illa kolye kullanmak istiyorsanız hareketli parçalar ile sade ve gösterişsiz zincir tarz kolyelerden de faydalanabilirsiniz.

Bileklikler ve yüzükler de olmazsa olmazlardan!

Özellikle yazın kombinler yaparken rengarenk bileklikleri ve aksesuarları bilekleriniz de kullanabilirsiniz. Halhal konusuna gelince hem spor kombinler ile hem yaz hem de kış kombinleri ile halhalı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bir elbisenin altına topuklu ayakkabı giydiğinizde ayak bileğinizin daha ince daha zarif görünmesi halhal tercihlerinden faydalanabilirsiniz. Gördüğünüz gibi aksesuarlar bir kombini baştan aşağı değiştirebilecek kadar mucizevi bir güce sahip! sizde aksesuar koleksiyonunuzu yenileyerek eski kombinlerinizi tıpkı yeni bir kombin gibi kullanabilirsiniz.