Konjak Sünger Nedir? Nasıl Kullanılır?

 

Görünüşü küçük renkli bir taşı andıran konjak süngerler herkes tarafından tam anlamıyla doğru algılanamıyor ve dolayısıyla kullanılmıyor. Fakat konjak süngerlerin cilt bakımında mucizevi etkileri vardır. Konjak sünger kullanmak istiyor fakat nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız doğru yazıya denk geldiniz. Yazımızda cilt bakımında devrim yaratacak konjak süngeri kullanmanın püf noktalarından bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Konjak sünger doğal bir üründür. İçerisinde magnezyum, çeşitli yağ asitleri, mineraller, E vitamini, B12, B2 gibi vitaminler içerir. İçerisinde magnezyum desteği olan konjak süngerlerde vardır. Peki konjak süngeri nasıl kullanılır? Konjak süngeri aslında çok sert görünen ve bir taşı andıran gözenekli bir yapıya sahiptir. Su ile ıslatıldığını da ise yumuşacık bir süngere dönüşmektedir. Konjak süngeri cilt bakımınız da çok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Konjak süngerin ilk kullanım önerisi kil maskelerini temizlemek adına olacak. Çeşitli maskelerin cilde sıkıca tutunduğunu ve su ile kolayca çözümediğini fark etmişsinizdir. Bu maskelerin başında kil maskeleri geliyor. Beyaz kil, yeşil kil veya siyah kil. Kil maskeleri yağlı ciltler için bulunmaz bir nimet. Ama temizlemesi bir hayli zor. O halde konjak sünger ile kil maskenizi nasıl kolay temizlediğinizi mutlaka denemelisiniz. Islattığınız konjak sünger anında yumuşayacak ve bir süngere dönüşecek. İçerisindeki minik lifler ve lipitler sayesinde kolay bir şekilde kil maskenizi arındırmanıza yardımcı olacak. Konjak süngerin bir diğer kullanımı ise peeling işlemindedir. Peeling işlemi yapan konjak sünger minik lifleri sayesinde en hassas ciltleri bile çizmeden, kızartmadan incecik dokusu ile peeling işlemini gerçekleştirir. Burun kenarında birikmiş ölü deriler burun yüzeyindeki genişlemiş gözeneklerin içindeki pislikleri temizlemek, yağlardan arındırmak, çene bölgesindeki ölü derilerden kurtulmak için mutlaka konjak sünger ile peeling yapmayı deneyin.

Hafifçe ıslattığınız ılık konjak süngeri cildinizde nazik ve yuvarlak hareketlerle gezdirin.

Bu peeling işlemini yapması için yeterli olacaktır. Ayrıca konjak süngerin bir diğer amacı cildi parlatıp berraklaştırmasıdır. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere cildinizi çeşitli jeller, sütler veya köpükler ile temizlerken konjak süngerinizi kullanın. Bu cildinize iyice nüfuz etmesine ve bütün kir ve yağın ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. En iyisi en yakın kozmetik marketten veya bir aktardan konjak sünger edinerek sizde bu farkı gözlemleyin.