Konserlere Uygun Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır?

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte konserler ve festivaller de artmaya başladı. Siz de festivallerde çılgın makyajları yapmak, eğlenmek ve bunca eğlenmenin sonunda makyajınızın hiçbir yere uçup gitmemesini istiyorsanız bu önerilere kulak verin. İşte konserlerde, festivallerde deneyebileceğiniz kalıcı makyaj önerileri;

Öncelikle eğer gideceğiniz konser dışarıda bir mekandaysa yani sürekli güneş ışığına maruz kalacaksanız mutlaka ama mutlaka hem güneş koruyucu krem kullanıp hem de içerisinde güneş koruma faktörü bulunan ten makyajı ürünlerini tercih edin. Güneş koruyucu ürünler kullanmak cildinizin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Saatlerce dışarıda kalacağınızı varsayarsak hem yüzünüzü, boynunuzu, dekolte bölgenizi, hem de açıkta kalan kol ve bacaklarımızı en az içerisinde 40 spf yani güneş koruma faktörü bulunan ürünlerle korumanız oldukça önemlidir..

Sıra geldi ten makyajına! Ten makyajı kullanırken gözeneklerinizi küçültücü bir makyaj bazından faydalanabilirsiniz. Bazın üzerine makyaj süngeri ile tampon hareketlerle orta kapatıcılıkta bir fondöten uygulayabilirsiniz. Eğer gideceğiniz konser kapalı bir mekanda ise bu sefer kesinlikle güneş koruyucu ürünler kullanmanızı öneriyoruz. İçerisinde spf yani güneş koruyucu bulunan fondötenler fotoğraf çekimlerinde parlama yapar ve sizi olduğunuzdan daha yağlı ciltli gibi gösterebilir.. Bu yüzden eğer kapalı bir mekanda konsere gidecekseniz güneş koruyucu ürünler kullanmanıza gerek yok.

Sıra geldi göz makyajına! Göz makyajında daha çılgın, simli veya sedefli farlar kullanacaksınız mutlaka farlarınızı yapıştırmak için bir tutucudan yardım alın. Bu tutucuyu göz kapaklarınıza uyguladıktan sonra parmaklarınız yardımı ile simleri yerleştirebilirsiniz. En son makyajınız bittikten sonra makyajınızın üzerine makyaj sabitleyici sprey sıkabilirsiniz. Bu makyajınızın cildinize zamk gibi yapışmasına yardımcı olacak ve uzun süre kalıcılık sağlayacaktır. Ruj olarak ise eğer gün içinde rujum silinmesin, aklımda kalmasın diyorsanız likit mat rujları tercih edebilirsiniz, fakat dudaklarınız çok çatlak ve kuru ise daha kremsi formülde, tazelemeye müsait rujları tercih edebilirsiniz.