Son günlerin yeni trendi piyasaya sürülen köpüksüz şampuanlar. Peki ama nedir bu köpüksüz şampuanların farkı, mantığı? Neden köpüksüz şampuan kullanmalıyız? Yazımızda son zamanların trendi olan köpüksüz şampuanı mercek altına aldık. Siz de merak ediyorsanız okumaya devam edin, keyifli okumalar..

Evet çoğumuz saçlarımızı köpürte köpürte, gıcır gıcır yıkamayı seviyoruz.. Belki de kendimizi böyle daha temiz hissediyoruz. Fakat bu durum aslında saçlarımıza oldukça zarar veriyor. 1.si saçımızdaki sebum dengesini bozmuş oluyoruz. Saçları ne kadar iyi tabiri caiz ise gıcır gıcır temizlersek saç derisi o kadar kurur ve daha fazla yağ üretmeye müsait hale gelir. Saçlarımızın ilk anda temizlendiğini düşünsek de aslında aynı zamanla bu köpük aaçlarımızı çizer ve saç tellerine de zarar verir. Saç dokusuna zarar vermemek için kremsi şampuanları tercih etmekte fayda var. İşte köpüksüz şampuan da tam bu noktada devreye giriyor..

Köpürmeyen ama yine de saçları temizleyen, ardından kremsi bir his bırakan şampuanlar son günlerde oldukça popüler. Bu şampuanların mantığı saçları derinlemesine temizleyip arındırırken saç kremi kullanmaya bile gerek kalmadan saçların ipek gibi yumuşak ve parlak olmasını sağlamak.. Aynı zamanda kremsi yapısı ile saçlara bakım yaparak dipten uca onarılmasını sağlarken sebum dengesini de bozmamak. Ayrıca şampuan köpürmediği için saç tellerine de zarar vermiyor. Bu durum ilk zamanlar size biraz değişik gelebilir. Çünkü saçlarınızı yıkarken şampuan köpürmediğinden saçlarınızın temizlenip arınmadığını düşünebilirsiniz. Fakat bu duruma kendinizi yavaş yavaş alıştırdınız iyi edersiniz. Uzun vadede saçlarınızın sağlığını yakından ilgilendirecek köpüksüz şampuan deneyimini mutlaka sizde yaşamalısınız.