Kot Pantolon Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hem günlük hayatta, hem de özel mekanlara giderken kot pantolon artık dolabınızın olmazsa olmaz parçalarından biri haline geldi! Öyle ki kadın erkek, büyük küçük demeden kot pantolonları her alanda rahat bir şekilde giyebiliyoruz! Siz hala hayalinizdeki kot pantolonu bulamadıysanız ve yakında kot pantolon alışverişine çıkmayı düşünüyorsanız mutlaka yazımızdaki önerilerden faydalanmalısınız! Yazımızda kot pantolonu seçerken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan bahsettik, keyifli okumalar..

Kot pantolon seçerken şüphesiz dikkat etmeniz gereken ilk özellik bacak boyunun uzunluğu ve belinizin ölçüsüdür. Paçasını yaptırmak istemediğiniz bir kot pantolonunuzu veya modelinin bozulmasından endişe ettiğiniz kot pantolonunuzu aktif bir şekilde kullanabilmek ve rahatça giyebilmek için mutlaka bacak boyunu da doğru seçmelisiniz. Kumaş pantolonun aksine kot pantolonlar bel ve bacak ölçüsüne göre satılmaktadır. Bu yüzden mutlaka boyunuzun ölçüsüne göre bir kot pantolon almanızda fayda var. Bu şekilde hem pantolonunuz ikinci kez terziye gitmemiş olacak hem de modeli bozulmadan aktif bir şekilde kullanabileceksiniz.

Kot pantolonunuzu aşırı şekilde dar almak bir sonraki yıkama ile kot pantolonunuzun bir miktar daha çekeceğini göz önünde bulundurursanız oldukça riskli bir davranış olacaktır. Bunun yerine ya kendi bedeninizde ya da kendi bedeninizden bir beden büyük kot pantolonları tercih edebilirsiniz. Rahatlığınız ön planda ise Mom Jeans, Boyfriend Jeans gibi kot pantolon çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Bacak boyunuzun biraz da uzun görünmesini istiyorsanız yüksek bel kotlardan faydalanabilirsiniz.

Kot pantolon seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de günlük kullanacağınız ayakkabının modelidir. Örneğin Superga tarzı spor ayakkabılar mı kullanacaksınız, yoksa biraz daha şık topuklu ayakkabılar ile mi kombinleyeceksiniz? Örneğin Stiletto tarzı topuklu ayakkabılar ile havuç paça, dar kesim kot pantolonlar çok yakışıyor. Fakat eğer spor ayakkabılar ile kombinleyecekseniz o halde biraz daha rahat, bol, salaş kot pantolonlardan faydalanabilirsiniz. Yani kot pantolon ile hangi mekana, hangi yere göre gireceğinizi göz önünde bulundurarak kot pantolonu tercihinizi yapabilirsiniz. Özel günlerde giyeceğiniz kot pantolonun kumaşının biraz daha kalın olmasına ve likralı olarak bedeninizi sarmasına dikkat edebilirsiniz. Fakat günlük olarak yiyeceğiniz kot pantolonunuzu biraz daha ince kumaştan tercih etmenizde hiçbir sakınca olmayacaktır.