Kova Burcu Kadını Özellikleri

22 ocak 19 Şubat tarihleri arasında doğanların burç grubu kova burcudur. Kova burcu kadınının en belirgin özelliği çevreye duyarlı merhametli tavırlarıdır. Onlar kendilerini doğaya, çevreye, hayvanlara ve insanlığa adamış merhametli kadınlardır..

Kova burcu kadınlarının en başarılı olduğu mesleklerin başında psikolog, danışman gibi insan ilişkilerinde kuvvetli olunması gereken meslekler vardır. Çok uyumlulardır. Aile hayatına, iş hayatına ve ikili ilişkilere çabuk adapte olurlar. Hiçbir insanı eleştirmeden, sevecen tavırları ile benimseyip koruyucu bir tavır takınanırlar. Hiç bir konu için ön yargılı değillerdir. Dostları için daima güzel şeyler planlarlar.

Özel günleri önemserler. Kova kadınları için sürprizler ve özel günleri hatırlamak olmazsa olmazlardandır. Onları mutlu etmek çok kolaydır. Küçük şeylerle mutlu olabilirler, fakat sinirlendikleri tek konu düşüncesiz, agresif tavırlardır. Kova burcu kadınları genellikle sakin bir yapıya sahip oldukları için çevrelerinde sinirli insanları görmeye tahammül edemezler. Dingin ve sakin bir hayat yaşamayı hedeflerlerler. Bu yüzden hayatınızda kova burcu kadını varsa ses tonunuz azaltmanızda ve daha sakin tavırlar sergilemenizde fayda var..

Kova burcu kadını için para gereksiz bir ayrıntıdır. O küçük şeylerden mutlu olmayı sevdiği için para onun için önemsizdir..Olmazsa olmaz şeylerin başında paradan ziyade iyi arkadaşlıklar, dostluklar mutlu aile yaşantısı gelmektedir. Bu yüzden maddi değerlerdense manevi değerlere çok daha önem veren yapıları vardır.