Yaz kış demeden kırmızı, bordo, mürdüm, mor gibi koyu ruj renklerinden vazgeçemiyorsanız bu yazı tam sizlik! İşte koyu renk ruj kullanmanın püf noktaları ve tamamlayıcı unsurları;

Kusursuz Ten Makyajı

Koyu renk dudakların en büyük handikapı cilt kusurlarını daha fazla ön plana çıkarmasıdır. Eğer teninizin soluk ve cansız görünmesini istemiyorsanız koyu rujlarınızı kusursuz ten makyajı ile kombinleyin. Özellikle bordo- mürdüm gibi ruj renkleri göz altı morluklarını daha fazla belli edeceğinden göz altı morluklarınızı nötrlemek için corrector tarzı ürünlerden yardım alabilirsiniz.

Belirgin Dudak Hatları

 

Koyu rujları tek başına kullanmak yerine mutlaka uygun renklerde dudak kalemleri ile kombinleyin. İlk olarak dudak çerçevenizin sınırlarını ve hatlarını belli edecek bir dudak kalemi kullanın. Daha doğal bir sonuç için dudak kaleminiz ile hafifçe dudak içlerini de boyayabilirsiniz. Ardından rujunuzu uygulayın. Son adım olarak dudak çevrenizden açık tonlarda bir kapatıcı ile geçin. Bunun için kapatıcınızı bir fırçanın ucuna sürerek ile dudak çerçevenizin etrafından hafifçe geçin. Çok daha temiz bir görünüm elde edeceğiniz gibi dudaklarınız daha dolgun ve hoş görünecektir.

Boş Gözler

Son dönemin en güzel trendlerinden biri de koyu dudak makyajını boş gözlerle tamamlamak. Defilelerde bolca rastladığımız bu görünümü elde etmek için tek renk bir farı göz kapaklarınıza uygulayın. Aynı farı bir karıştırma fırçası yardımı ile hafifçe dağıtın. Ardından kirpiklerinize bolca maskara uygulayarak makyajınızı tamamlayın. Bu şekilde koyu renk dudaklarınızı günlük hayata uyarlayabilir ve abartılı bir görünüm oluşturmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.