Özellikle kasvetli sonbahar ve kış aylarında yapmayı çok sevdiğimiz koyu göz makyajları ve koyu dudak makyajları bazen yanlış teknikler kullanıldığında istediğimiz sonucu vermeyebilir. Yazımızda profesyonel makyaj artistlerinin de uyguladığı koyu makyajları kusursuz uygulamanın püf noktalarından bahsettik, keyifli okumalar;

Bordo siyah gece mavisi acı kahve tonları gözünüzde kullanacaksanız ve koyu bir göz makyajı yapmayı hayal ediyorsanız en kaliteli farların bile tozutma, dökülme yaptığını bilmelisiniz. Eğer ten makyajınızı yaptıktan sonra koyu göz makyajı yapmaya kalkarsanız tüm farlar yüzünüze dağılacak ve dökülecek. Dökülen farları temizlemeye çalıştığınızda tüm ten makyajınız bozulacak. Dökülen renkler koyu olduğundan çıkartmakta çok zorlanacaksınız. Bunun önüne geçmek için önce göz makyajınızı tamamlayın, göz çevrenize ve yüzünüze dökülen far kalıntılarından makyaj temizleme mendili ile kurtulduktan sonra ten makyajınızı yaparak mükemmel bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

Gelelim koyu ve etkileyici dudak makyajına. Bordo mürdüm ve hatta siyaha çalan tonları mükemmel bir şekilde uygulamak istiyorsanız öncelikle mutlaka bir dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçeveleyin. Bu koyu renk rujları dışarı taşırmanıza engel olurken dudak hattınızın daha temiz görünmesine de yardımcı olacak. Son dokunuş olarak ince uçlu bir fırçaya göz altı kapatıcınızdan alın ve dudak çevrenizi hafifçe nötrleyin. Eğer bu yöntemi daha önce hiç denemediyseniz eminiz ki çıkan sonuca siz de çok şaşıracaksınız. Hem dudaklarınız daha dolgun görünecek hem de koyu renk ruj sürdüğünüzde mükemmel bir görüntü elde edeceksiniz.