Koyu Renk Ojeler Nasıl Kolay Çıkartılır?

Sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmez renkleri arasında yer alan bordo, kahverengi ve siyah tonları tırnaklarda çok zarif görünüyor.. Özellikle bordo tonlarının altına baz oje uygulanmaz ise hem oje tırnak rengini değiştiriyor ve tırnaklar uzun süre kırmızı renkte kalıyor hem de tırnak sağlığını tehtit edebiliyor.. Hangi ton oje uygularsanız uygulayın tırnak yüzeyi ile oje arasında koruyucu olması adına şeffaf bir baz uygulamalısınız. Hele hele siyah, bordo ojelerin altına mutlaka baz oje uygulayın. Bu ojenizin tırnak yüzeyine geçmemesine yardımcı olurken daha kolay çıkmasını da sağlayacak.

En Etkili Oje Çıkarma Yöntemi

Siyah, bordo, mavi gibi koyu renk ojeleri özellikle 2-3 kat uyguladıktan sonra çıkartmakta zorlanıyorsanız bu yöntem tam sizlik! Bir miktar pamuğa asetonu emdirin. Pamuğu tırnaklarınızın üzerine yerleştirdikten sonra alüminyum folyo ile sarın. Bu asetonun ojenizi çözmesine yardımcı olacak ve pürüzsüz bir şekilde hiçbir oje kalıntısı olmadan tırnağınızdan ojeyi sökmenize yardımcı olacaktır. Özellikle koyu renk ojelerdeki en büyük problem aseton ile uğraşıldıkça parmak yüzeyine rengin verilmesidir. Tırnak yüzeyiniz, bu parmaklarınızın kenarı oje rengi ile dolar. Bunun önüne geçmek için bu yöntemi deneyebilirsiniz. Bir miktar pamuğa asetonu döktükten sonra tırnaklarınızın üzerine yerleştirin ve çözülmesi için ekstra olarak hava almaması için alüminyum folyo yardımıyla sarın. Birkaç dakika içerisinde tüm ojenin çözündüğünü, tırnaklarınıza parmaklarınıza ojenin renginin geçmediğini ve hiç uğraşsız ojenizi kolay bir şekilde çıkartabildiğinizi fark edeceksiniz.

Koyu renk ojelerin tırnak yüzeyinize renk vermesini istemiyorsanız mutlaka ojeyle tırnaklarınızın arasında bir koruyucu tabaka olarak baz kullanmalısınız. Tırnak bazı kullandıktan sonra en koyu renk ojeleri uygulasanız bile tırnak yüzeyinize zarar vermediğini, renk vermediğini fark edeceksiniz. Bu pratik yöntemler ile hem dakikalar içerisinde ojelerinizi çok daha kolay bir şekilde çıkartabilir, hem de tırnak sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Tırnak içinde kalan koyu ojeleri çıkarmak için ise bir miktar kulak çubuğuna aseton dökerek çevresini detaylı bir şekilde temizleyebilirsiniz. Özellikle tırnak içlerine giren ojeleri pamuğu ince bir şekilde şekillendirerek temizleyebilirsiniz.