Bahar kapıdayken evini, odanı temizlemeyi ihmal etmiyorsun peki ama kozmetik çekmecen ne durumda? Haddinden fazla ürün kafanı karıştırırken kullanmaya sıra gelmeyen ürünlerin de tarihi geçer.. Bu duruma dur demenin zamanı geldi. İşte makyaj çekmecenin ihtiyacı olan ‘bahar temizliği’ için püf noktaları;

Kullanmadığın Ürünleri Ayır

Aldığın günden beri elinin hiç gitmediği far paleti, kendine hiç yakıştırmadığın o kırmızı ruj, elinde aynı tonlarda 3 tane daha olan allık.. Çekmecende ve kafanda yer kaplamasın. En çok kullandığın ürünleri bir köşeye, asla elinin gitmediği ürünleri ise başka bir kutuya ayır. Kıyabildiklerini sevdiklerine bağışla veya hediye et. Emin ol çekmecenle beraber kafan da rahat edecek!

Son Kullanma Tarihlerini Kontrol Et

Ürünlerin son kullanma tarihlerini, raf ömürlerini mutlaka kontrol et! Günü geçmiş kozmetik ürünleri cildine ciddi zararlar verebilir. Ten ürünlerinin raf ömürleri en fazla 12 aydır. Ürünleri ne zaman açtığını hatırlamıyorsan da cildini riske atmamak adına vedalaşmanın vakti geldi maalesef..

AntiBakteriyel Temizlik

Kozmetik ürünlerinin çoğunu ambalajları için alıyoruz hadi itiraf edelim.. Raflardan tüm şirinliği ile adeta ‘bizi al’ diye bağırıyorlar.. Peki ama aldıktan sonra ambalajlarına yeteri önemi veriyor muyuz? Kırılmış toz ürünlerin birikintisi, makyaj çantasında tozlanan ürünler, eriyen göz kalemleri.. Hepsi bir olup kozmetik ürünlerinin ambalajlarını deforme ediyorlar. Bunun için antibakteriyel bir mendil ile tüm ürünlerin ambalajlarını sil. Bu hem kozmetik ürünlerinin ilk günkü gibi görünmesini sağlayacak hem de mevcut bakterileri yok edecek.