Krem Ürünlerle Makyaj

Cilt makyajında krem ürünleri tercih etmek sizi olduğunuzdan daha doğal ve canlı gösterecektir. Peki krem ürünleri hangi cilt tipleri daha çok sever? Özellikle kuru, kabuklanmaya müsait veya olgun ciltler krem ürünler ile makyajı çok sevecektir! Yağlı ciltler bundan daha ziyade pudralı ürünlerle makyaj yaparsa daha uygun olacaktır..

Krem ürünlerle makyaj yapmak sizi olduğunuzdan çok daha doğal göstereceğinden dolayı günlük kullanıma uygundur. Cushion fondötenleri deneyebilirsiniz. Cushion fondötenler kremsi yapıdadır. Kendi özel süngerli aplikatörleri ile uygulanırlar. Cilde tamamen temas ettiğinden dolayı ciltle bütünleşen dokusu ile cildinizde fondöten yokmuş gibi görünürler. Üzerine krem allık uygulayabilirsiniz. Krem allık hiçbir dokusu bulunmadığından yanaklarınızda asla pudralı,toz bir görünüme yol açmaz.. Sanki yanaklarınızı kendi rengiymiş gibi görünür.

Krem kontur ve bronzer ürünler ise yüzünüze sıcaklık katacak ve sizi canlı gösterecek ürünlerdendir. Krem Bronzer ve krem kontür ürünlerinin en güzel yanı cilt ile tamamen bütünleşen dokuları ve kolay yayılmalarıdır.. Özellikle Beauty blender denilen makyaj süngeri ile çok kolay bir şekilde, doğal bir kontür uygulaması yapabilirsiniz..

Sıra geldi aydınlatıcıya! Aydınlatıcı bu doğal makyajın olmazsa olmazlarından. Krem veya likit aydınlatıcı ürünlerini elmacık kemiklerinizin üstüne, şakaklarınıza, burun kemiğinin üzerine ve dudağının üstüne uygulayın. Ardından daha doğal durması için ister parmaklarınızla isterseniz beauty blender yani güzellik süngeri ile ürünü yedirebilirsiniz.. Böylece cildinizle tamamen bütünleşen, cildinizin kendi aydınlığı gibi görünen bir aydınlatıcı uygulaması yapmış olacaksınız .Son olarak dudaklarınıza kremsi yapıda, mat olmayan formda bir ruj uygulayarak günlük makyajınızı tamamlayabilirsiniz.