Eğer gözlerinizin küçüklüğünden ve kısıklığından şikayetçi iseniz bu ipuçları çok işinize yarayacak! İşte daha iri, iddialı ve çekici bakışlar için uygulamanız gereken minik makyaj hileleri;

Beyaz Göz Kalemi

Beyaz göz kaleminin nasıl mucizevi bir etkiye sahip olduğunu duymayan kalmamıştır sanırım. Göz içlerine siyah göz kalemi uygulamak yerine kırık beyaz bir göz kalemi uygulayarak çok daha uyanık, ferah bakışlara sahip olabilirsiniz. Göz renginiz kahve ve tonları ise bej renklerinde bir kalem, mavi ve tonları ise kırık beyaz bir kalem, ela ve yeşil ise daha çok ten rengine dönük somon rengi göz kalemlerinden faydalanabilirsiniz. Göz renklerine göre uygulayacağınız açık renklerdeki göz kalemleri gözlerinizin yorgun ve kızarık görünmemesi açısından oldukça önemli bir nokta.

Yoğun Kirpikler

Küçük gözleri bir anda büyütecek etkiye sahip 2. en önemli makyaj hilesi ise kirpiklere bol bol maskara uygulamak. Sadece üst kirpiklerinize değil alt kirpiklerinize de bolca maskara uygulayarak daha açık bakışlara sahip olabilirsiniz. Özellikle dolgunlaştırma etkisi olan maskaraları tercih edebilirsiniz. Kirpiklerinizin kıvrık olması onları daha uzun göstereceğinden maskara uygulamadan önce mutlaka kirpik kıvırıcısı uygulamayı da ihmal etmeyin.

Belirgin Göz Kapakları

Gözlerin daha büyük ve badem şeklinde algılanmasını sağlamak için bir diğer ipucu ise gözün katlanma bölgesine toprak tonlarında bir far ile derinlik katmak. Bunu ipucunu uygularken doğal durması için far uygulamanızı mutlaka kontrollü şekilde yapmaya ve yumuşak uçlu bir fırça ile rengi bolca dağıtmaya özen gösterin. Koyu gölgeler göz kapaklarının dışına doğru yoğunlaştığında göz kapaklarınızın daha geniş ve kalkık göründüğünü fark edeceksiniz.