Kumrallar İçin İdeal Saç Renkleri

Kumral bir tene sahipseniz ne esmer ne sarışın ikisinin tam ortasısınız demektir. Dolayısıyla saç rengi tercihlerinizde oldukça şanslısınız diyebiliriz. Kumral tene hemen hemen her ton yakışacağı gibi özellikle fındık kabuğu, tarçın rengi, bakır tarzı saç renkleri çok daha fazla ön plana çıkartacaktır. Kumrallar için en büyük avantaj şüphesiz ten renklerinin her türlü makyaj rengine her türlü saç rengine müsait olmasıdır. Öyle ki kimi buğday tenlilerde sarı saçlar bile oldukça gösterişli durabiliyor. Fakat kumrallar için, buğday tenlilerin bronz tenini ortaya çıkartacak en güzel saç renklerinin başında bakır tonları geliyor…

Bakırın Muhteşem Etkisi İle Teninizi Canlandırın

Özellikle içerisinde hafif kızıllık bulunduran bakır tonları buğday tenlilerin ihtişamlı görünüşünü destekliyor ve onları daha da fazla ön plana çıkartıyor. Buğday tenlilerin tercih etmesi gereken bir diğer saç rengi ise fındık kabuğu rengi. Bebek kumralı da denilen son zamanlarda oldukça popüler olan bu saç renginin tamamlayıcısı olarak katlı kesimleri tercih edebilirsiniz. Özellikle omuz hizasında biten katlı kesimler kumral tenlilere ve bebek sarısı saçlara çok yakışacaktır. Kumral tenliler elbette daha koyu ve iddialı renkleri de taşıyabilirler.

Cesur ve İddialı Kızıl İle Boy Gösterin

Bunlardan biri de kızıl tonlarıdır. Özellikle kumral bir ten rengine sahipseniz ve renkli göz kombinasyonunuz var ise o halde mutlaka kızıl tonlarınıda denemelisiniz. Kızıl tonları hem cildinizin bronzluğunu ortaya çıkartacak hem de eğer renkli gözleriniz var ise gözlerinize vurgu yaparak çok daha fazla ön plana çıkmasına yardımcı olacaktır. Buğday tenlilerin tercih etmesi gereken sarı saç türü mutlaka küllü renkler de olmalıdır. Yani içerisinde kızıllık bulundurmayan aksine küllülük bulunduran sarı renkleri tercih edebilirsiniz.

Siyah ve Diğer Koyu Saç Renklerinden Uzak Durun

Siyah veya daha koyu renklere çok fazla yönelmenizi önermiyoruz. Çünkü bu ten renginizi kapatabilir ve sizi olduğunuzdan daha esmer gösterebilir. Kumrallığınızı vurgulamak için bebek sarısı tonları, bakır tonları, açık kahve ve karamel saç tonlarına yönelmelisiniz. Ten renginizi vurgulayacak tonlar seçmek ışıltınızı ortaya çıkartacak ve size çok yakışacak!